Gry targowicy

  

Targowica w polskim parlamencie i sądownictwie zagrzewa naród do walki. Oczywiście chodzi o lepsze jutro, czyli bez władzy Zjednoczonej Prawicy. PiS jest największą zmorą demokracji, o czym wie oświecona elita, a reszta powinna jej słuchać.

Tak jak w przeszłości, tak i teraz współcześni targowiczanie epatują kłamstwami i biegają z donosami do zagranicznych przedstawicielstw. Z tą różnicą, że kiedyś była to caryca Katarzyna, a dziś to Parlament Europejski. Chodzi o wywołanie u zwykłych obywateli poczucia nieustannego zagrożenia i chaosu. Najbliższym celem jest wybór pierwszego prezesa Sądu Najwyższego (kwiecień), a następnie wybory prezydenckie (maj). Targowica nie chce dopuścić do tego, by Małgorzatę Gersdorf zastąpił ktoś spoza „nadzwyczajnej kasty”, ktoś, kto się kieruje prawem i konstytucją, a nie politycznymi interesami. Śmiertelnym zagrożeniem dla targowicy jest prezydent Andrzej Duda, którego większość Polaków ocenia pozytywnie. Prezydent, który nie kieruje się jak jego poprzednik Bronisław Komorowski partyjnym interesem, lecz dobrem obywateli. I dlatego ci, którzy źle życzą Polsce (a dobrze sobie), pod płaszczykiem walki o demokrację zrobią wszystko, „żeby było tak, jak było”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts