"Wrzask, agresja, tępa propaganda". Tak Arłukowicz mówi o Polsce w Parlamencie Europejskim! WIDEO

Bartosz Arłukowicz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Posłowie Koalicji Europejskiej aktywnie krytykują Polskę podczas debaty o praworządności w Parlamencie Europejskim. Prawdziwy popis dał Bartosz Arłukowicz, który mówił o "wrzasku, agresji i tępej propagandzie" w odniesieniu do polskich władz. Pozostaje więc zadać pytanie: kogo reprezentują Ci europarlamentarzyści? Bo coraz trudniej uwierzyć, że Polaków...

W Parlamencie Europejskim trwa debata na temat prowadzonej wobec Polski procedury z art. 7 unijnego traktatu. Niezwykle aktywni są w niej europosłowie Koalicji Europejskiej, którzy ze wszystkich sił starają się krytykować demokratycznie wybrane polskie władze. Niektórzy posuwają się nawet do niewybrednych słów. 

- Mieliście dziś niewielki przykład tego, jaka ekipa dziś rządzi Polską. Wrzask, agresja i taka tępa propaganda, która się leje od rana do nocy. Ale tak naprawdę to nie o Polsce jest dziś debata, ta debata jest o przyszłości Europy, o przyszłości i bezpieczeństwie naszych dzieci, ich wolności

- mówił Bartosz Arłukowicz, jeden z kandydatów na lidera Platformy Obywatelskiej.

- Jeśli my dopuścimy do tego, żeby gdziekolwiek w Europie łamano kręgosłupy, niszczono niepokornych sędziów, tylko dlatego, że nie chcą słuchać partyjnych kacyków, to będzie nasza wina. Jeżeli my tutaj pozwolimy na obwinianie niewinnych i uniewinnianie winnych, to będzie nasza wina

- grzmiał, mówiąc także o "bezprawiu" i "łamaniu konstytucji".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Deweloper ukazany za krytykę Pekinu

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

Pekińska komisja antykorupcyjna ogłosiła we wtorek, że toczy się dochodzenie przeciwko byłemu deweloperowi Ren Zhiqiangowi, który zniknął w ubiegłym miesiącu po publikacji eseju krytykującego przywódcę ChRL Xi Jinpinga za reakcję na epidemię koronawirusa.

69-letni Ren, były prezes grupy deweloperskiej Huayuan oraz były wysoko postawiony członek Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Pekinie, podejrzewany jest o „poważne naruszenia dyscypliny” - poinformowała komisja. Chińskie władze często określają w ten sposób dochodzenia korupcyjne.

Kontakt z Renem urwał się marcu, wkrótce po opublikowaniu przez niego w mediach społecznościowych eseju, w którym zarzucił KPCh, że w niewłaściwy sposób zareagowała na epidemię koronawirusa – informowała wówczas agencja Reutera, powołując się na znajomych Rena.

W swoim artykule Ren nazwał chińskiego przywódcę „błaznem” i nie tylko zarzucił władzom próby zatuszowania epidemii na jej początkowym etapie, ale również skrytykował późniejsze zabiegi mające na celu promowanie sukcesu partii w zwalczaniu wirusa – przekazał hongkoński dziennik „South China Morning Post”, który również informował o zniknięciu mężczyzny.

Gazeta przypomniała, że Ren wielokrotnie krytykował wcześniej chińskie władze. W 2016 roku otwarcie sprzeciwił się głoszonemu przez Xi poglądowi, że państwowe media powinny być podporządkowane linii partii. Uznano wówczas, że naruszył dyscyplinę polityczną i usunięto jego konto z sieci Weibo – chińskiego odpowiednika Twittera, który jest tam zablokowany.

Zanim to nastąpiło, profil Rena obserwowało 37 mln użytkowników – podał „SCMP”, oceniając, że do jego popularności przyczyniło się również pochodzenie autora. Ojciec Rena należał do pierwszego pokolenia rewolucjonistów, którzy zakładali Chińską Republikę Ludową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts