Kidawa-Błońska wdzięczna "każdemu przyzwoitemu za wsparcie Grodzkiego". Co z pacjentami?

Każdy przyzwoity człowiek powinien dziś wspierać marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - oceniła dziś wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, choć z każdym dniem przybywa oskarżeń pod adresem marszałka Grodzkiego. Kto zatem powinien wesprzeć poszkodowanych pacjentów?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Kidawa-Błońska pytana o stanowisko senatorów opozycyjnych, którzy dzisiaj stanęli w obronie dobrego imienia Tomasza Grodzkiego, w związku z zarzutami korupcyjnymi pod jego adresem oceniła, że "to się dzieje w tej chwili wokół marszałka Senatu, to jest naprawdę skandal". Uznała, że jest to jest podważanie autorytetu marszałka Senatu.

Bolesne jest to, że bierze w tym udział głównie telewizja publiczna

- powiedziała kandydatka KO na prezydenta.

Jak dodała, bardzo się cieszy, iż senatorowie zapewnili o swoim poparciu dla marszałka Grodzkiego.

Każdy przyzwoity człowiek powinien dziś wspierać marszałka. Tak nie wolno niszczyć ludzi, to jest po prostu zbrodnia, która kiedyś zemści się na tych, którzy taką burzę rozpoczęli

- powiedziała Kidawa-Błońska.

W listopadzie 2019 roku na facebookowym profilu prof. Agnieszki Popieli z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego pojawił się wpis o treści:

Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę.

Wpis zapoczątkował lawinę oskarżeń wobec marszałka Grodzkiego. Do Radia Szczecin wciąż zgłaszają się byli pacjenci, którzy twierdzą, że obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyjmował pieniądze za czynności medyczne w czasie, gdy pracował jako lekarz w państwowym szpitalu. Skala korupcyjnych podejrzeń wobec Grodzkiego już jest ogromna, a sprawa wciąż jest rozwojowa.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Małgorzata Kidawa-Błońska #Tomasz Grodzki #marszałek Senatu #afera korupcyjna #szpital Szczecin-Zdunowo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo