"Totus Tuus" hasłem XX Dnia Papieskiego. "W tym zawiera się wszystko, co chciał powiedzieć nam Jan Paweł II"

Jak informuje Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, hasłem XX Dnia Papieskiego, który odbędzie się 11 października 2020 r., jest zawołanie biskupie Karola Wojtyły „Totus Tuus” (Cały Twój). Informację tę przekazał kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Sekretariacie KEP.

episkopat.pl

Kard. Nycz zaznaczył, że wybór tego hasła jest uzasadniony tym, że Fundacja wchodzi w 20-lecie swojej działalności.

- Chcemy, żeby to Totus Tuus, które jak wiemy było hasłem biskupim Karola Wojtyły, a potem kardynała Wojtyły i papieża Jana Pawła II, było jakąś formą syntezy pontyfikatu po tych 20 latach działalności Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bowiem w tym haśle zawiera się to wszystko co on chciał nam powiedzieć, wybierając te dwa słowa "Cały Twój – Totus Tuus" jako hasło swojej biskupiej posługi

 – powiedział kard. Nycz.

Jak zaznacza Biuro Prasowe KEP, metropolita warszawski przypomniał, że wokół tego hasła będziemy przeżywać rok jubileuszowy 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II oraz 15. rocznicy jego narodzin dla Nieba. Wskazał również na zbieżność teologii i duchowości maryjnej między Karolem Wojtyłą a Prymasem Wyszyńskim. Obaj zawierzyli Bogu przez wstawiennictwo Maryi.

Z kolei ks. Łukasz Nycz, koordynator ds. formacji stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powiedział, że w tym roku Fundacja pragnie pokazać stypendystom Kraków, tak bliski św. Janowi Pawłowi II, a także Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Ks. Nycz ogłosił również, że centralne obchody 20-lecia Fundacji będą miały miejsce 25 lipca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

W tym roku wakacyjne obozy formacyjne odbędą się w Krakowie, Gnieźnie oraz Myczkowicach w Bieszczadach. Weźmie w nich udział odpowiednio 1100 uczniów, 650 studentów i 250 maturzystów.

 Źródło: episkopat.pl, niezalezna.pl

 

#XX Dzień Papieski #Totus tuus #kard. Kazimierz Nycz #Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo