W dniu dzisiejszym na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował wobec drugiego z funkcjonariuszy Policji, biorących udział w interwencji w Nowym Czarnowie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Obaj funkcjonariusze przebywają w Areszcie Śledczym

- poinformowała we wtorek wieczorem na Twitterze Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. interwencji policjantów 6 stycznia br. w Nowym Czarnowie. Dwóch funkcjonariuszy z Gryfina usłyszało zarzut przekroczenia uprawnień, który polegał na - jak poinformowała prokuratura - "nieuzasadnionym użyciu wobec pokrzywdzonego siły fizycznej, a także uszkodzenia mienia pokrzywdzonego".

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazuje, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji

- napisano w oświadczeniu zachodniopomorskiej policji.

Szef gryfińskiej policji zdecydował o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu w służbie. Jak poinformowano, czynności prowadzone są w kierunku wydalenia policjantów ze służby. Jak podkreśla policja, zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. "Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa, nie ma miejsca w szeregach Policji" - napisano.

Pokrzywdzony w tej sprawie mieszkaniec Gryfina powiedział portalowi igryfino.pl, że policjanci zadali mu ciosy w brzuch i krocze, podduszali i szarpali. Jak relacjonował, siedział na ławce koło sklepu, gdy zobaczyli go policjanci. Postanowił wtedy odejść, aby nie dać im - jak wyjaśniał - powodu do interwencji. Pokrzywdzony przyznał, że był nietrzeźwy, ale - jak podkreślał - nie wszczynał żadnej awantury.