Skatował kota metalową pałką. Drastyczne nagranie trafiło do internetu

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Mieszkaniec Prabut (woj. pomorskie) skatował kota metalową pałką. Drastyczne nagranie umieścił w internecie Konrad Kuźmiński, prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Sprawą zajęła się policja.

Jak przekazała we wtorek rzecznik Komendy Powiatowej w Kwidzynie sierż. sztab. Anna Filar, o zdarzeniu zawiadomiła policję przedstawicielka Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (OTOZ) Animals.

W poniedziałek o godz. 21.55 otrzymaliśmy telefon z informacją, że mieszkaniec Prabut znęca się nad kotem. Zgłaszająca poinformowała nas, że na portalu społecznościowym pojawiło się nagranie, na którym widać jak młody mężczyzna katuje zwierzę. Funkcjonariusze zabezpieczyli film. Trwają czynności zmierzające dom zatrzymania sprawcy, przesłuchani zostaną świadkowie

- powiedziała sierż. sztab. Filar.

Nagranie opublikował w mediach społecznościowych prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński.

Otrzymałem drastyczny film, na którym widać, jak Mateusz B. z miejscowości Prabuty katuje kota metalową pałką. Sadystę nagrywała koleżanka

- napisał na Twitterze.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna przez ponad minutę kilkanaście razy uderza metalową pałką kota. Zwierzę próbuje uciec. Ostatecznie mężczyzna otwiera drzwi frontowe. Kot wybiega na dwór, ale oprawca rusza za nim. W tym momencie film się urywa.

Kot, według koleżanki sadysty, nie przeżył. Sprawę zgłaszam w trybie pilnym na policję

- poinformował Konrad Kuźmiński.

Była partnerka Michała B., który skatował kota, wydała oświadczenie na Facebooku, w którym próbuje się usprawiedliwić. Klaudia Cz. tłumaczy, że została zmuszona do nagrywania filmiku. "Bałam się zareagować mimo łez w oczach, bałam się, że mi coś zrobi (...). Od 5 miesięcy gryzło mnie sumienie i w końcu stanęłam na odwagę i poprosiłam koleżankę o pomoc, co mam zrobić z nagraniem, bo nie mogłam znieś bólu, który czułam (...), on rozkazywał mi, traktował okropnie i bałam się strasznie ujawnić, co zrobił" - napisała kobieta.

Po nagłośnieniu przez Polsat News oraz  onet sprawą zainteresował się między innymi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba.

Za zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat więzienia i 100 tys. złotych grzywny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Włosi poznają historię Jana Karskiego. Specjalny dodatek we włoskim dzienniku

Jan Karski / By commons: Lilly Mpl.wiki: Lilly Mreal name: Małgorzata Miłaszewska-Duda - Own work, Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego. Crop in gray-scale from a larger GFDL file by User:Poeticbent using Photoshop, CC BY-SA 3.0, https:

  

Włoska powieść graficzna o emisariuszu Polskiego Państwa Podziemnego Janie Karskim będzie od piątku 24 stycznia dodatkiem do wydania dziennika "La Repubblica". Jest to inicjatywa wydawnicza w związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Książka w formie komiksu "Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust" ukazała się we Włoszech po raz pierwszy w 2014 roku. Został on w niej przedstawiony jako "niewygodny bohater", zignorowany przez aliantów.

Powieść graficzną, stworzoną przez dziennikarza Marco Rizzo i rysownika Lelio Bonaccorso, opublikowano wtedy w związku z ogłoszeniem w Polsce Roku Jana Karskiego w 100. rocznicę jego urodzin. Autorzy wyjaśnili, że "postanowili oddać mu sprawiedliwość", opowiadając „niebywałą historię” jego życia.

- Nic nie jest bardziej nieprawdopodobne od prawdy - takie hasło towarzyszy obecnej edycji tzw. graphic novel, zapowiedzianej przez wydawnictwo, w którym ukazuje się "La Repubblica" i tygodnik "L'Espresso".

Szczególną uwagę autorzy tej niezwykłej w formie biografii polskiego kuriera poświęcili przekazaniu przez Karskiego w Londynie i Waszyngtonie w 1943 roku relacji z zagłady Żydów, której był naocznym świadkiem. Wydawnictwo wyróżnia się bardzo sugestywnymi rysunkami, które przedstawiają grozę Holokaustu.

Włosi poznali postać Jana Karskiego w 2013 roku, gdy po raz pierwszy ukazała się w tym kraju jego najważniejsza książka "Tajne państwo: opowieść o polskim Podziemiu".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts