"Nie mają pojęcia o sytuacji w Polsce". Poseł Suski o "zagranicy" wspierającej opozycję

/ PrtSc/ TVP Info

  

Co wspólnego ma prezes izby adwokackiej z Amsterdamu z polskim sądownictwem? Poseł PiS Marek Suski wskazał w programie Michała Rachonia "#Jedziemy" na działania opozycji. To one - jak twierdzi polityk - doprowadziły do sytuacji, w jakiej "zagranica" uważa, że w Polsce jest dyktatura i "gorzej niż w Aleppo". - Nie mają pojęcia o sytuacji w Polsce. Przyjeżdżają, bo opozycja opowiada, że tu są czołgi na ulicach i że tu siedzą w więzieniach ludzie za noszenie kwiatów po ulicach - mówi Suski.

W Senacie RP, z inicjatywy marszałka Tomasza Grodzkiego, odbyły się "konsultacje" z udziałem ekspertów z kraju i z zagranicy na temat nowelizacji ustaw sądowych. 

Natomiast senackie komisje ustawodawcza oraz praw człowieka, praworządności i petycji zawnioskowały o odrzucenie przez Izbę nowelizacji ustaw o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym. Senat zajmie się nowelizacją na plenarnym posiedzeniu.

Pytany o to, co ma prezes izby adwokackiej z Amsterdamu, jeden z szefów izby adwokackiej z Flamandii z polskim sądownictwem poseł PiS Marek Suski wskazał na działania opozycji. To one, twierdzi, doprowadziły do sytuacji, w jakiej "zagranica" uważa, że w Polsce jest dyktatura i "gorzej niż w Aleppo". 

Nie mają pojęcia o sytuacji w Polsce. Przyjeżdżają, bo opozycja opowiada, że tu są czołgi na ulicach i że tu siedzą w więzieniach ludzie za noszenie kwiatów po ulicach. Takie ataki i oskarżenia padały, gdy premier Mateusz Morawiecki był na debacie o Polsce w Strasburgu. Kiedy przyjechała komisja sprawdzająca sytuację, rozglądali się delikatnie szukając pochowanych czołgów

 - mówił w programie Michała Rachonia na antenie TVP Info.

Jak dodał, "opozycja zrobiła nam taką opinię przez opozycję, że ci ludzie uważają, iż tu jest dyktatura i gorzej niż w Aleppo". 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Moskwa: ponad tysiąc zarażonych

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/designerpoint

  

W Moskwie odnotowano ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. Ocenił, że sytuacja "przeszła w nową fazę". Dzień wcześniej przypadków zachorowań w Moskwie było ponad 800.

"Sytuacja związana z rozprzestrzenieniem się koronawirusa przeszła w nową fazę. Odnotowano już ponad tysiąc przypadków choroby w Moskwie"

- napisał Sobianin na swojej stronie internetowej.

Mer Moskwy ocenił przestrzeganie w mieście zaleceń władz, które od początku weekendu zarządziły dni wolne od pracy w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii. "Za wcześnie jest, by na podstawie pierwszego dnia wyciągać ostateczne wnioski, ale ogółem mechanizm dystansu społecznego zaczął działać" - napisał Sobianin. Podziękował mieszkańcom Moskwy za to, że większość z nich "posłuchała zaleceń władz i pozostała w domu".

Jak poinformował, w sobotę w Moskwie zamkniętych było 14,9 tys. placówek żywienia zbiorowego i ponad 40 tys. sklepów. Liczba ludzi w metrze zmniejszyła się trzykrotnie w porównaniu ze zwykłą sobotą, dwa razy mniej pasażerów niż normalnie jeździło transportem naziemnym. Powołując się na dane z telefonów komórkowych, mer wskazał, że dwie trzecie abonentów w wieku powyżej 65 lat nie wychodzi z domu, jednak ok. 20 proc. osób w tym wieku wybrało się na dalsze wyprawy.

Sobianin opublikował także zdjęcie z jednego z parków, gdzie widać idące grupy ludzi i zauważył, że w sobotę "wesołe kompanie" urządzały grilla na świeżym powietrzu.

Zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie odległości 2 metrów między sobą. Wskazał na przykład - jak to ujął - "nieszczęsnych miast włoskich i hiszpańskich" i poprosił, by przez kolejny tydzień pozostawać w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts