Małgorzata, oddaj fartucha!

  

„Mamy w tej chwili taką sytuację, że nic już nie jest tym, co się wydaje. TK nie jest TK w Polsce. KRS nie jest KRS, o której mówi Konstytucja i nie stoi na straży niezawisłości i niezależności sędziów, a to powód jej powołania. Za chwileczkę sądy nie będą sądami, a SN nie będzie SN” – powiedziała prof. Małgorzata Gersdorf na posiedzeniu senackiego zespołu ds. praworządności. Ta wypowiedź jest kolejnym dowodem na hipokryzję stanu sędziowskiego.

Jeszcze na przełomie lat 2015 i 2016 nasza elita prawnicza przekonywała, że nie można podważać roli Trybunału Konstytucyjnego. Dziś ci sami ludzie nie uznają ani Trybunału Konstytucyjnego, ani Krajowej Rady Sądowniczej. Nie uważam, że to źle. Mają do tego prawo, tak jak w 2015 r. Sejm i prezydent Andrzej Duda mieli prawo zachować się tak, jak się zachowali. Nie zmienia to jednak faktu, że prawnicza zgraja już niemal codziennie łapie się prawą ręką za lewe ucho, aby uzasadniać swoją hipokryzję. Ostatnio, aby uzasadnić to, że mogą brać udział w politycznych protestach, ubrani w togi tłumaczyli, że to strój roboczy, jak np. fartuch. Idąc tym tropem, można więc zaapelować do pierwszej prezes Sądu Najwyższego: oddaj fartucha!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts