„To szaleństwo być częścią tego pod każdym względem”, powiedziała gwiazda, która nazwała to wyzwanie „wielkim zaszczytem”.

„James Bond to najfajniejsza seria filmów, jaka kiedykolwiek istniała. Nadal jestem w szoku”.
Dwa ostatnie motywy Bonda, „Skyfall” Adele i „Writing On The Wall” Sama Smitha (Spectre), zdobyły Oscara.

Eilish skomponowała utwór ze swoim bratem Finneasem O'Connell, z którym stworzyła swój nominowany do nagrody Grammy debiutancki album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? w minionym roku.

„Napisanie piosenki przewodniej do filmu o Bondzie jest czymś, o czym marzyliśmy przez całe życie”

- powiedział brat piosenkarki.

„Nie ma bardziej kultowej pary niż muzyka i kino oraz „Goldfinger” i „Żyj i pozwól umrzeć”. Czujemy się tak szczęśliwi, że możemy odegrać pewną rolę w tak legendarnej serii. Niech żyje 007.”
Piosenka o Bondzie jest zazwyczaj wydawana w miesiącu poprzedzającym premierę filmu - „No Time to Die” zadebiutuje w kinach 3 kwietnia.

Producenci Bonda Michael G. Wilson i Barbara Broccoli opisali piosenkę Eilish jako „niesamowicie potężną i poruszającą”, dodając, że została „nienagannie przygotowana do pracy w emocjonalnej historii filmu”.

Reżyser filmu, Cary Joji Fukunaga, powiedział:

„Jest jedynie kilku wybranych, którzy nagrywają temat Bonda. Jestem wielkim fanem Billie i Finneasa. Ich kreatywność i talent nie mają sobie równych i nie mogę się doczekać, aż widzowie usłyszą, co stworzyli - świeżą nową perspektywę, której wokal rozbrzmiewa echem przez kolejne pokolenia.”

„No Time To Die” będzie ostatnim występem Daniela Craiga jako Jamesa Bonda. Film zaczyna się od spokojnej emerytury szpiega na Jamajce. Nie trzeba chyba dodawać, że jego zaduma nie trwała długo.

Producenci filmu byli zdania, że jedynie kilku artystów jest w grupie wytypowanej do nagrania tytułowej piosenki, w tym Dua Lipa i Beyoncé. Wywołali oni ostatnio plotki na temat udziału w tym przedsięwzięciu po pozowaniu z kieliszkiem wódki i martini (wstrząśniętego, nie mieszanego) w mediach społecznościowych w zeszłym tygodniu.

Eilish również opublikowała wskazówki na swoim Instagramie, udostępniając serię zdjęć z filmów Bonda w ciągu ostatnich 24 godzin. Fani zauważyli również, że Fukunaga zasubskrybowała jej kanał - co czyni ją jedną z zaledwie 81 osób, które śledzi na platformie.

Amerykańska piosenkarka, znana z gotyckiej estetyki i szeptanego wokalu, stała się jedną z największych gwiazd w ubiegłym roku dzięki piosenkom takim jak Bad Guy i Bury A Friend.
Eilish dołącza tym samym do takich osób jak: Sir Paul McCartney, Shirley Bassey, Duran Duran i Madonna, którzy byli proszeni o nagranie muzycznego tematu Bonda.

Wcześniej najmłodszą artystką która zaśpiewała tytuł otwierający była Sheena Easton. Szkocka piosenkarka miała 22 lata, kiedy nagrała utwór „For Your Eyes Only” w 1981 roku.