"Każde państwo decyduje o sobie". Co trudno sobie wyobrazić, a w Senacie - stało się faktem?

/ Telewizja Republika [screenshot]

  

- Dlaczego Niemcy, czy Hiszpanie sami uchwalają swoje prawo? Bo wiedzą, że każde państwo decyduje o sobie. Marszałek Grodzki sprowadził senat do roli notariusza wprowadzającego w życie czyjąś wolę - już niebawem zobaczymy, którzy senatorowie odnajdą się w tej roli - mówi w wideofelietonie Katarzyna Gójska.

- Wyobraźmy sobie taką sytuację: niemiecki parlament prosi prawników, powiedzmy, z Warszawy, a dodatkowo jeszcze z Podlasia, by doradzili, jak powinien procedować nad jakimś aktem prawnym. Albo włoskich lub hiszpańskich posłów, którzy ściągają adwokatów z Rzeszowa, by ci podpowiedzieli im, jak powinni głosować. Nie mogą sobie Państwo tego wyobrazić? A marszałek Grodzki i jego współpracownicy - jak widać - nie mają takich problemów

- mówi w wideofelietonie w programie "W punkt" Katarzyna Gójska, komentując senackie "konsultacje" z udziałem ekspertów z kraju i z zagranicy nt. nowelizacji ustaw sądowych.

- Dlaczego Niemcy, czy Hiszpanie sami uchwalają swoje prawo? Bo wiedzą, że każde państwo decyduje o sobie. Marszałek Grodzki sprowadził senat do roli notariusza wprowadzającego w życie czyjąś wolę - już niebawem zobaczymy, którzy senatorowie odnajdą się w tej roli 

- dodaje Gójska.

Zachęcamy do obejrzenia całego wideofelietonu poświęconego senackim "konsultacjom".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron przyjedzie do Polski

/ Foundations World Economic Forum [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego - poinformował Pałac Elizejski. W trakcie wizyty francuski przywódca będzie przebywał w Warszawie i Krakowie.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pod koniec grudnia powiedział, że w lutym spodziewana jest wizyta w Polsce prezydenta Francji.

"Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce" – przekazał Szczerski. Przypomniał, że Macron i Duda spotkali się na marginesie posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia.

"Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić" – powiedział Szczerski

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts