Potężna eksplozja w zakładzie petrochemicznym we wschodniej Hiszpanii. Są ofiary

/ twitter.com (screenshot)

  

Jedna osoba zginęła, a co najmniej sześć zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło dzisiaj wieczorem w zakładzie petrochemicznym w miejscowości La Canonja w katalońskiej prowincji Tarragona, w północno-wschodniej Hiszpanii - podały lokalne władze.

Gazeta "La Vanguardia" na swojej stronie internetowej podała, że ofiara śmiertelna zginęła w wyniku zawalenia się budynku.

Jak podają służby ratunkowe, dwie ranne osoby doznały ciężkich oparzeń.

Do akcji ratunkowej skierowano kilkuset strażaków. Liczba ich zastępów cały czas rośnie. Trwają poszukiwania jednego z pracowników, który znajdował się na terenie zakładu podczas zdarzenia.

Krótko po przybyciu straży pożarnej na miejsce eksplozji zablokowana została jedna z sąsiadujących z zakładem tras szybkiego ruchu oraz dwie linie kolejowe łączące Tarragonę z Reus oraz Port Aventura.

Ruszyło śledztwo w sprawie przyczyny wybuchu. Jedno ze źródeł na miejscu wypadku powiedziało, że "eksplozja była przypadkowa".

Hiszpańska obrona cywilna wezwała ok. 800 tys. mieszkańców gmin La Canonja, Tarragona, Salou, Vilaseca, Reus i Constanti do pozostania w domach oraz szczelnego zamknięcia drzwi i okien. Uspokajano jednak, że dym pochodzący z pożaru nie jest toksyczny.

Zakład w La Canonja specjalizuje się w produkcji tlenku etylenu, organicznego związku chemicznego z grupy cyklicznych eterów. Jest to bezbarwny, łatwopalny gaz. Zdolności produkcyjne zakładu wynoszą 140 tys. ton tlenku etylenu rocznie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Chcieli skorzystać z wolnego i urządzili sympatyczny wypad do Sandomierza. Tanio nie było...

/ fot. Świętokrzyska Policja

  

Czterej Ukraińcy mieszkający na co dzień w powiecie stalowowolskim postanowili skorzystać z wolnego i udali się na wypad turystyczny do Sandomierza. Gdy zwiedzali tamtejszy rynek, pojawiła się policja, która zdecydowanie podbiła w górę koszty wycieczki.

- Mężczyźni zostali skontrolowani podczas zwiedzania Rynku Starego Miasta naruszyli przepisy ograniczające przemieszczanie się osób i zostali ukarani mandatami. Byli świadomi obowiązujących przepisów, ale nie spodziewali się, że ktoś na Rynku ich zatrzyma i wylegitymuje. Liczyli na łut szczęścia, tak się jednak nie stało i na tym ich wycieczka się skończyła

 – powiedziała PAP Paulina Mróz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Zaznaczyła, że to pierwsza sytuacja, po wprowadzeniu obostrzeń dotyczących przemieszczania się, kiedy sandomierscy funkcjonariusze musieli ukarać turystów.

- Każdego dnia kontrolujemy setki osób objętych kwarantanna domową. Funkcjonariusze podczas patrolowania ulic zwracają również uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących grupowania się, czy przemieszczania. Zdarzają się przypadki lekceważenia i nieodpowiedzialnego zachowania. Takich typowo turystycznych do tej pory nie było, z reguły są to grupki młodych osób, które zbierają się w różnych częściach miasta w celu spożycia alkoholu

 – dodała Paulina Mróz.

Obostrzenia w zakresie przemieszczania się mają obowiązywać przynajmniej do 11 kwietnia. Do tego czasu nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Obostrzenia nie dotyczą dojazdu do pracy, wolontariatu, niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw i wprowadzenia pasa.

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi inspektor sanitarny może wymierzyć grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts