Kosiniak-Kamysz wierzy Grodzkiemu

Władysław Kosiniak-Kamysz / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Nie mam żadnych powodów, by nie ufać marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu i nie wierzyć w jego oświadczenia, że nie ma nic wspólnego ze sprawą korupcji - oświadczył dziś lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem Grodzki jest obecnie "na celowniku" rządzących.

Kosiniak-Kamysz był pytany w TVN24 czy jako lekarz w wykształcenia broni Grodzkiego, po tym jak CBA wystosowało do pacjentów apel, aby zgłaszali dotyczące go ewentualne przypadki korupcji.

- Nie mam żadnych powodów, by nie ufać marszałkowi Grodzkiemu. Mówię tu o oświadczeniach o tym, że nie ma z tym nic wspólnego i że takie sytuacje nie miały miejsca, tak jak wierzyłbym każdemu lekarzowi, którego znam

 - podkreślił lider ludowców. Zaznaczył, że zna dokonania Grodzkiego jako lekarza i polityka.

- I nie mam najmniejszych podstaw, by nie wierzyć w jego oświadczenie. W tym względzie będę go bronił

 - zadeklarował.

Według lidera PSL, dla PiS obecnie "solą w oku jest Senat".

- I naprawdę myślę, że rządzący nie mogą zdzierżyć tego, że nie mają takiego monowładztwa jak w poprzednich latach. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest tą osobą, która ciągle występuje, reprezentuje Senat, ma prawo do wygłoszenia orędzia telewizji rządowej. I to wszystko sprawia, że na pewno jest taką osobą, która jest na celowniku rządzących, którzy będą robić wszystko, by ten Senat odbić. Jeżeli przegramy wybory prezydenckie - mówię szeroko o kandydatach opozycji - to pewnie będzie próba odwołania marszałka Grodzkiego. Ja nie mam co do tego wątpliwości

- podkreślił polityk.

Jak dodał, spodziewa się, że jeśli służby chcą udowodnić winę marszałka Senatu, to powinny pokazać dowody i zeznania pod przysięgą.

- Na razie to jest tylko słowo

 - zauważył Kosiniak-Kamysz.

Tymczasem, w sprawie korupcyjnych podejrzeń wobec marszałka Tomasza Grodzkiego, pojawiają się kolejni świadkowie. Portal Niezalezna.pl ujawnił dziś rozmowę z panią Martą, której mama zapisywała w notatniku krótkie wzmianki ze spotkań z Grodzkim. W notatniku mamy pani Marty przy dacie 24 marca 1997 roku pojawiła się notatka: „Perypetie 220 zł i czekolada....”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Europejska misja będzie patrolowała cieśninę Ormuz. Ma zapewnić bezpieczną żeglugę

/ flickr.com/@Jacques Descloitres | NASA/ CC BY 2.0

  

Kilka państw Unii Europejskiej zdecydowało się na utworzenie europejskiej misji, która będzie się zajmowała patrolowaniem cieśniny Ormuz - podał dziś szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Dodał, że ta „zapewni tam bezpieczną żeglugę”.

"Z zadowoleniem przyjąłem inicjatywę niektórych krajów członkowskich: Francji, Holandii, Danii, Belgii, Włoch, Portugalii, Grecji i Niemiec w sprawie utworzenia europejskiej morskiej misji nadzorczej w cieśnienie Ormuz. To wkład w zmniejszenie napięcia w regionie i zapewnianie bezpiecznej żeglugi" - powiedział Borrell na konferencji prasowej w Brukseli. 

Jak zaznaczył, nie jest to decyzja Rady UE, która spotkała się w poniedziałek w formacie ministrów spraw zagranicznych, ale "koalicja chętnych" prowadzona przez Francję, która wyszła z tą inicjatywą.

Borrell zaznaczył, że europejska misja jest czymś innym niż amerykańska, w ramach której również odbywają się partole w tej cieśninie. Wysłanie sił na Bliski Wschód, by zapewnić bezpieczną żeglugę statkom handlowym w takich miejscach jak cieśnina Ormuz, zapowiedziały na początku roku także władze Japonii.

W związku ze wzrostem napięcia w rejonie Zatoki Perskiej również minister obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace informował na początku stycznia, że brytyjska marynarka wojenna będzie eskortować statki pływające pod banderą Wielkiej Brytanii w cieśninie Ormuz.

W 2019 roku doszło do ataków na tankowce w Zatoce Perskiej, o które USA obwiniały Iran, co doprowadziło do pogorszenia sytuacji w regionie. Władze w Teheranie zaprzeczały, że są odpowiedzialne za ataki, chociaż zatrzymywały tankowce w cieśninie Ormuz - wąskim ujściu Zatoki Perskiej, przez które transportowane jest 20 proc. światowej ropy naftowej i 25 proc. skroplonego gazu ziemnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts