Była walka, nie było sensacji. Polska przegrała ze Szwecją na mistrzostwach Europy

/ screen TVP Sport

  

Polscy szczypiorniści po ambitnej walce przegrali ze Szwecją 26:28. W swoim ostatnim spotkaniu na mistrzostwach Europy nasi szczypiorniści byli bliscy sprawienia niespodzianki. Biało-czerwoni dobrze i twardo grali w obronie, zawiodła niestety skuteczność.

Nasi szczypiorniści z ostatnich dwunastu spotkań wygrali tylko jedno. Był to sparing ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Nic dziwnego, że w starciu z naszpikowaną gwiazdami Szwecją, grającą na swoim terenie nikt nie dawał biało-czerwonym większych szans.

W Göteborgu kibice gospodarzy, którzy oczekiwali wysokiego zwycięstwa Trzech Koron, musieli przecierać oczy ze zdziwienia. Po kwadransie wyrównanej gry był remis 7:7. Kiedy chwilę później Szymon Sićko wyprowadził Polaków na dwubramkowe prowadzenie podirytowany trener Szwedów poprosił o przerwę. Biało-czerwoni nadal twardo grali w obronie, ale od tego momentu zawodzić zaczęła ich skuteczność. Andreasa Palicki nasi szczypiorniści nie potrafili pokonać przez ponad siedem minut. Podopieczni Patryka Rombla nie wykorzystali nawet dwóch rzutów karnych. Szwedzi mimo tego na przerwę schodzili tylko z minimalnym prowadzeniem po rzucie Daniela Petterssona.

Fantastyczna interwencja Adama Morawskiego. Po pierwszej połowie Szwecja prowadziła z Polską tylko jedną bramką.

Wyrównana walka Polaków ze Szwecją trwała również w drugiej połowie. Kiedy Szymon Sićko wykorzystał kapitalną wrzutkę było 19:19. Później ponownie niestety nastąpił gorszy okres Polaków w ofensywie. Kilka prostych strat, nieudanych dograń do Kamila Syprzaka i wynik kwadrans przed końcem meczu wyglądał już zdecydowanie gorzej. Trzy bramki przewagi Szwedów i gra naszych w osłabieniu nie wróżyła najlepiej. Sićko jednak odważnie rzucał w każdej nadarzającej się sytuacji nie pozwalając rywalom odskoczyć.

Po trafieniu Dawida Dawydzika było 25:27 i niecałe cztery minuty do końca spotkania. Appelgren zatrzymał Sićkę, a Thurin wykorzystał okazję do podwyższenia prowadzenia i stało się jasne, że niespodzianki w tym meczu nie będzie.

Polacy kończą mistrzostwa Europy bez punktów po trzech grupowych spotkaniach.

Polska - Szwecja 26:28 (13:14)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uroczystości upamiętniające w Auschwitz-Birkenau. Premier podjął kroki prewencyjne

/ Premier Mateusz Morawiecki / Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

  

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. To efekt nadchodzącej 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Wprowadzenie stopni alarmowych ma charakter prewencyjny. Podobne środki bezpieczeństwa były podejmowane także przy organizacji w Polsce innych wydarzeń międzynarodowych, np. ministerialnego spotkania w Warszawie dotyczącego budowania bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59).

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. 

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej, którzy zobowiązani są do prowadzenia ich wzmożonej kontroli.

Drugi stopień alarmowy BRAVO będzie obowiązywał tylko na terenie województwa małopolskiego. Po wprowadzeniu stopnia alarmowego BRAVO należy wykonać zadania wymienione dla pierwszego stopnia alarmowego oraz kontynuować lub sprawdzić wykonanie tych zadań. Z drugim stopniem alarmowym wiąże się również m.in. sprawdzenie i wzmocnienie ochrony ważnych obiektów publicznych oraz wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy ALFA-CRP jest pierwszym w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą  m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mswia.gov.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts