Niepokonana Ewa Brodnicka wraca na ring

/ facebook.com/ewabrodnickaofficial/

  

Już po raz piąty Ewa „Kleo” Brodnicka będzie broniła tytułu mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej. Kolejną walkę niepokonana na zawodowych ringach pięściarka Tymex Boxing Promotion stoczy 7 marca w Dzierżoniowie.

Rywalka polskiej zawodniczki na gali "Tymex Boxing Night 11" nie jest jeszcze znana. Za niecałe dwa miesiące zaprezentuje się także międzynarodowy mistrz Polski kat. lekkiej Damian "Wrzos" Wrzesiński. Jego również czeka pojedynek w obronie pasa.

Od wielu lat organizujemy gale Tymexu w Dzierżoniowie, ale tak się złożyło, że Ewa Brodnicka walczyła tam tylko raz – jesienią 2014 roku, na początku profesjonalnej kariery. To był pojedynek rankingowy zakończony zwycięstwem przed czasem. Po sześciu latach wróci do tego miasta na Dolnym Śląsku i wierzę, że zatriumfuje w efektownym stylu i tym samym zachowa pas mistrzowski World Boxing Organization

– powiedział szef grupy Tymex Mariusz Grabowski, prowadzący karierę Brodnickiej wraz ze swym synem Marcelem oraz Mariuszem Konieczyńskim.

Przed ostatnią walką Ewy Brodnickiej wybuchła awantura

W zawodowym rekordzie Brodnicka ma same wygrane – 18. Jej pierwszym znaczącym sukcesem było zdobycie mistrzostwa Europy kategorii lekkiej. Miało to miejsce w grudniu 2015 roku. Półtora roku później sięgnęła po trofeum WBO w niższej wadze super piórkowej, pokonując Irmą Balijagic Adler z Bośni i Hercegowiny. W latach 2018-2019 stoczyła cztery zwycięskie walki w obronie pasa mistrzyni świata. Na punkty wygrywała kolejno z Kanadyjką Sarah Pucek, Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, Meksykanką Janeth Perez i Argentynką Edith Soledad Matthysse.

Wkrótce ogłosimy nazwiska przeciwników Ewy Brodnickiej  i Damiana Wrzesińskiego. Dwa miesiące na przygotowania pod konkretnego rywala to wystarczający czas. W naszej grupie to standard, staramy się odpowiednio wcześnie podpisywać kontrakty

– podkreślił Mariusz Grabowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Prezydent Andrzej Duda: Wielkanoc moja rodzina spędzi osobno

/ Jakub Szymczuk/KPRP

  

Wielkanoc moja rodzina spędzi osobno; będziemy się ze sobą kontaktować tylko przez telefon i internet - oświadczył prezydent Andrzej Duda, który w czwartek przypomniał też o apelu władz, by w Wielkanoc - ze względu na epidemię koronawirusa - ograniczyć rodzinne kontakty.

Każdy z nas będzie spędzał te święta osobno; zdecydowaliśmy, że się nie spotkamy. Tak jak wzywamy polskie rodziny, żeby ograniczały kontakty ze sobą, zwłaszcza, żeby uważać na osoby starsze, tak samo moi rodzice spędzą te święta sami we dwójkę. My z żoną też sami. Moje siostry w swoich rodzinach, będziemy się ze sobą kontaktować tylko przez telefon, może gdzieś za pośrednictwem internetu, żeby się nawzajem zobaczyć.
- powiedział w Polskim Radiu Duda.

Jak zauważył, w Polsce wiele rodzin tak właśnie będzie przeżywało Wielkanoc, co jednak - mówił - może mieć również pozytywny wymiar.

To jest wyjątkowy czas, ale to jest też czas - trzeba patrzeć pozytywnie - refleksji, zatęsknienia za najbliższymi. Może to wzbudzi na przyszłość dodatkową wartość, poczucie tego jak dobrze jest, kiedy jesteśmy razem, kiedy możemy się spotkać.
- podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent poprosił też, by w wielkanocne święta pamiętać o wszystkich tych, którzy w Polsce codziennie zmagają się z epidemią koronawirusa.

O tych, którzy walczą o nasze zdrowie i życie, o wszystkich tych, którzy wykonują swoją służbę dla nas - nie tylko myślę o personelu medycznym i o wszystkich służbach mundurowych i innych, ale myślę też o tych, którzy służą po prostu swoją pracą. Sprzedając w sklepach, dostarczając towary i przesyłki, dzięki którym możemy na co dzień funkcjonować; tym, którzy pracują i dostarczają nam prąd, energię. To są ludzie, których służba jest dla nas ogromnie ważna, bo ona nam pozwala, mimo wszystkich trudności, w miarę normalnie funkcjonować.
- mówił prezydent.

Restrykcje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa obowiązują do 11 kwietnia, w najbliższym czasie rząd ma poinformować o ich możliwym przedłużeniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts