Pożar w fabryce mebli. Strażacy opanowali ogień

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Strażacy opanowali pożar hali w zakładzie produkującym m.in. meble ogrodowe w Malanowie, w powiecie tureckim. Na miejscu udzielono pomocy medycznej jednej osobie. Pożar gasiło ok. 50 zastępów straży.

Dziś ok. godz. 15.25 w jednej z hal produkcyjnych przedsiębiorstwa zajmującego się m.in. produkcją mebli ogrodowych wybuchł pożar. Z budynku ewakuowano 12 osób, z całego zakładu ok. 750.

Rzecznik wielkopolskiego wojewódzkiego komendanta PSP bryg. Sławomir Brandt przekazał, że pożar już się nie rozprzestrzenia.

- Teraz będzie trwało jego dogaszanie, można powiedzieć, że sytuacja jest opanowana. Jednej osobie udzielono na miejscu pomocy medycznej, nie wymagała hospitalizacji

 – powiedział.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ok. 50 jednostek straży z powiatu tureckiego, powiatów ościennych, a także zastępy z Poznania. Na miejsce udał się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cele Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Elionas2

  

- Rząd Wielkiej Brytanii publicznie przedstawi swoje cele w negocjacjach na temat przyszłych relacji z Unią Europejską - zapowiedział rzecznik brytyjskiego rządu, dodając, że premier Boris Johnson powinien wygłosić przemówienie na ten temat na początku lutego.

"Publicznie przedstawimy, co chcemy osiągnąć"

- powiedział rzecznik rządu w odpowiedzi na pytanie o przyszłe relacje handlowe po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, co nastąpi 31 stycznia.

Rzecznik dodał, że choć na początku po brexicie Wielka Brytania będzie nadal podlegała unijnym regulacjom, docelowo nie chce się dostosowywać i będzie dążyć do zawarcia umowy o wolnym handlu podobnej do tej między UE a Kanadą.

Wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, podczas którego w praktyce stanie się ona niegłosującym członkiem UE. Formalnie nie będzie już w Unii, ale nadal będzie członkiem jednolitego unijnego rynku, co oznacza też swobodę przepływu osób, nadal będzie częścią unii celnej, będzie płaciła składki do unijnego budżetu i pozostanie związana unijnymi prawami. W ciągu tych 11 miesięcy powinny się rozpocząć i zakończyć negocjacje w sprawie przyszłych relacji handlowych między Wielką Brytanią a UE.

W przeszłości, zwłaszcza za rządów poprzedniczki Johnsona, Theresy May, przywódcy UE często narzekali, że nie jest właściwie jasne, co Wielka Brytania chce osiągnąć w negocjacjach w sprawie warunków brexitu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts