Pożar w Platformie Obywatelskiej. Brakuje... demokracji? "Musimy ją przywrócić w samej PO"

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki, Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Czy w Platformie Obywatelskiej brakuje... demokracji? Tak można wywnioskować ze słów senatora Bogdana Zdrojewskiego, który jest jednym z kandydatów na przewodniczącego partii. - Według mojej oceny utraciliśmy wiarygodność, trzeba to odzyskać - mówił przed spotkaniem z działaczami PO w Lublinie.

Senator Bogdan Zdrojewski spotkał się dziś z działaczami Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Na poprzedzającym spotkanie briefingu prasowym pytany był m.in. o to, czym będzie przekonywał członków partii do głosowania na niego w wyborach na szefa partii.

- Po pierwsze PO musi odzyskać wiarygodność, mamy z tym wielki kłopot. Nasze przesłanie - od ściany do ściany, albo wyłącznie reaktywne, albo wyłącznie antypisowskie - nie sprawdza się. Według mojej oceny utraciliśmy wiarygodność, trzeba to odzyskać

 - ocenił.

Według niego, Platforma Obywatelska „powinna być bardziej wyrazista, zdecydowanie centrowa z silnymi, szerokimi i ale umiarkowanymi skrzydłami, lewym i prawym”.

- Platforma musi uwzględniać fakt rozmaitych głosów swoich członków w podstawowych organizacjach, czyli kołach, a tego do tej pory nie było. Czyli musimy przywrócić demokrację w samej Platformie

 - podkreślił Zdrojewski.

Jak ocenił, Platforma musi budować takie przekazy programowe, w których wskazane będą błędy popełnione przez obecną ekipę rządową. Zdrojewski nie chciał jednak oceniać swoich szans w rywalizacji o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej.

- Moim głównym zadaniem było recenzowanie poczynań Platformy Obywatelskiej przez ostatnie dwa lata. Byłem chyba w tej materii jedyny, dość osamotniony. Decyzja, że Grzegorz Schetyna nie kandyduje była dla mnie decyzja spodziewaną, ale też potwierdzającą moje racje

– powiedział polityk.

- Uważam, że ta debata, która się odbywa w Platformie, ta konkurencja, służy kampanii wyborczej prezydenckiej. Odmieniona Platforma, odświeżona, z nową energią, z nowym przekazem, będzie budowała zwiększone szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w walce o urząd prezydenta

 – dodał Zdrojewski.

O stanowisko szefa największej partii opozycyjnej ubiegają się: Joanna Mucha, Borys Budka, Bartosz Arłukowicz, Bogdan Zdrojewski, Bartłomiej Sienkiewicz oraz Tomasz Siemoniak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron przyjedzie do Polski

/ Foundations World Economic Forum [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego - poinformował Pałac Elizejski. W trakcie wizyty francuski przywódca będzie przebywał w Warszawie i Krakowie.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pod koniec grudnia powiedział, że w lutym spodziewana jest wizyta w Polsce prezydenta Francji.

"Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce" – przekazał Szczerski. Przypomniał, że Macron i Duda spotkali się na marginesie posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia.

"Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić" – powiedział Szczerski

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts