Tysiące ofiar szantażu na tle seksualnym

zdjęcie ilustracyjne / 8013345 CC0

  

W Hiszpanii około 4 tys. osób padło ofiarą grupy przestępczej wymuszającej haracze na tle seksualnym. Pochodzący z Aragonii gang odbierał od szantażowanych osób znaczące kwoty w zamian za gwarancję, że kompromitujące zdjęcia i filmy nie będą publikowane.

Hiszpańskie media ujawniły, że sąd okręgowy w Teruel, na północnym wschodzie Hiszpanii, skierował już do Sądu Najwyższego wniosek o możliwość przekazania sprawy Krajowemu Sądowi Karnemu i Administracyjnemu (Audiencia Nacional) z powodu trudności w prowadzeniu śledztwa o zasięgu ogólnokrajowym.

Jedną z trudności w prowadzonym od ponad roku dochodzeniu jest stale rosnąca liczba szantażowanych osób, sięgająca już 4000.

Z dokumentów procesowych, do których dotarł dziennik „El Pais”, wynika, że działająca na terenie całej Hiszpanii grupa przestępcza potajemnie nagrywała spotkania swoich ofiar z prostytutkami. Następnie kompromitujący materiał służył jako szantaż.

W trakcie śledztwa ustalono, że gang trafiał na osoby zainteresowane korzystaniem z usług seksualnych poprzez jeden z internetowych serwisów randkowych. Większość prostytutek spotykających się z ofiarami gangu stanowiły kobiety znające członków grupy przestępczej.

Według dziennika „Las Provincias” łącznie od 2019 roku zatrzymane w sprawie szantażu na tle seksualnym zostały już 23 osoby, w tym obrońca pierwszoligowego klubu piłkarskiego Levante UD, Antonio Garcia Aranda. Poza dwoma przywódcami grupy, wszyscy podejrzani opuścili już areszt.

Z liczącego 25 tomów akt śledztwa wynika, że gang groził opublikowaniem kompromitujących materiałów lub przekazaniem ich rodzinom swoich ofiar. W zamian za milczenie oczekiwano kwot w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy euro. W wielu przypadkach ofiary szantażowano też pobiciem „przez gangsterów z Europy Wschodniej”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts