Los Angeles Lakers deklasują w NBA. LeBron James bohaterem meczu z Cavaliers

Los Angeles Lakers deklasują Cavaliers. LeBron James bohaterem meczu / fot. nba.com

  

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali Cleveland Cavaliers 128:99 w jednym z siedmiu poniedziałkowych meczów ligi NBA, odnosząc dziewiąte z rzędu zwycięstwo. 31 punktów byłej drużynie rzucił LeBron James.

James po raz pierwszy od 2014 rok zagrał przeciw Kevinowi Love, z którym przez cztery lata tworzył świetny duet w Cavaliers.

To nie było koleżeństwo. To było coś więcej, niczym braterstwo. Bardzo się cieszę, że mimo gry w różnych zespołach nasza relacja niewiele się zmieniła

- powiedział Love o stosunkach z obecnym gwiazdorem Lakers.

Lakers deklasują Cavaliers. LeBron James bohaterem meczu

Po odejściu Jamesa zespół z Cleveland nie odzyskał dawnego blasku i jest jednym z najsłabszych w lidze. W poniedziałek dotrzymywał kroku faworytowi rozgrywek przez dwie kwarty. Później na boisku całkowicie dominowali gospodarze. Zdobyli w tym czasie 81 punktów, co jest najlepszym wynikiem Lakers w jednej połowie od 33 lat.

Właśnie w trzeciej i czwartej kwarcie James zdobył 23 ze swoich 31 punktów. Zaliczył też osiem asyst. Z kolei inny weteran Dwight Howard uzyskał najwięcej w sezonie 21 pkt i dodał 15 zbiórek. Liderem pokonanych był Love - 21 pkt i 11 zbiórek.

Lakers z bilansem 33 wygranych i siedmiu porażek prowadzą w Konferencji Zachodniej. Nieznacznie lepszym dorobkiem mogą się pochwalić tylko najlepsi obecnie na Wschodzie Milwaukee Bucks (35-6).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macierewicz: "Tusk idzie drogą Targowicy i skończy jak wszyscy targowiczanie. Współczuję mu"

/ niezalezna.pl

  

"PO, PSL i SLD opowiedziały się za rezygnacją z polskiej niepodległości, to rozwój ruchu targowickiego" - ocenił dziś w PR24 były szef MON, poseł PiS Antoni Macierewicz. Skomentował w ten sposób głosowanie europosłów opozycji za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce i na Węgrzech.

[polecam:https://niezalezna.pl/306451-dworczyk-o-tym-co-zrobili-europoslowie-z-opozycji-to-wystapienie-przeciwko-interesom-polski]

W przyjętej w czwartek rezolucji Parlament Europejski stwierdził, że sytuacja w Polsce i na Węgrzech pogarsza się, dlatego Komisja Europejska i Rada UE powinny wykorzystać dostępne narzędzia, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Europosłowie wezwali państwa członkowskie do przyjęcia przepisów, by dostęp do środków unijnych był uzależniony od przestrzegania praworządności. Za przyjęciem rezolucji zagłosowali europosłowie: PO, PSL i deputowani z list Wiosny.SLD się podzielił.

Komentując rezolucję Parlamentu Europejskiego na antenie PR24, Macierewicz powiedział:

Wypowiedzi posłów Parlamentu Europejskiego, francuskich, niemieckich i wielu innych były jasne: Polska ma być kolonią Brukseli. Francja ma prawo być niepodległa, Niemcy mają prawo być niepodległe, Hiszpania ma prawo do własnego sądownictwa. Ale w przypadku Polski, jeśli polskie sądownictwo ma być suwerenne, to znaczy, że Polska wychodzi z Unii Europejskiej. Nasze warunki uczestnictwa w UE zostały bardzo jasno zdefiniowane - mamy być kolonią Brukseli. Na to nie można się zgodzić.

Skrytykował też głosowanie europosłów opozycji za rezolucją. "Jest rzeczą wstrząsającą rozwój ruchu targowickiego w Polsce - zarówno SLD, PSL, Platforma czy Koalicja Obywatelska opowiedziały się za rezygnacją z polskiej niepodległości, suwerenności. Tu nie ma miejsca na dwuznaczności. Trzeba jasno powiedzieć, co jest dobre, co jest złe. Nie można traktować jako polskich polityków ludzi, którzy wyrzekają się niepodległości. Proszę bardzo, jeśli chcą się zapisać do pana Putina, do pani Merkel, każdy ma prawo zmienić narodowość, przynależność państwową, nic mi do tego. Ale niech nie udają, że są Polakami. Bo obywatel Polski, który atakuje własną ojczyznę, rezygnuje z polskiego obywatelstwa i ze wszystkich przywilejów i obowiązków, które są z tym związane" - podkreślił poseł PiS.

[polecam:https://niezalezna.pl/306617-ostra-reakcja-beaty-mazurek-na-wpis-tuska-zalosny-moralista-polityczny-obludnik]

Macierewicz odniósł się też do piątkowego wpisu na Twitterze Donalda Tuska, w którym były były premier stwierdził: "Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują Polaków przeciw drugim". Z wpisu wynika, że chodzi o PiS, choć nazwa tego ugrupowania nie pada.

Tak jakbym słyszał przywódców Targowicy. Jest to powtórzenie tych samych argumentów, słów, tej samej logiki. Imperatorowa Katarzyna jest światłością, która oświeca drogi Tuska. Dzisiaj tą światłością są ludzie z UE, którzy każą zlikwidować polską niepodległość. To są słowa targowiczanina. Pan Tusk, który zaczął tę drogę, zwłaszcza wtedy, kiedy oddał śledztwo w sprawie dramatu smoleńskiego w ręce rosyjskie, konsekwentnie idzie drogą Targowicy. Skończy tak, jak wszyscy targowiczanie. Współczuję mu

- powiedział Macierewicz. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts