Bezduszna Barcelona. Blaugrana krytykowana po zwolnieniu Valverde

FC BArcelona jest krytykowana po zwolnieniu Valverde / twitter.com/FCBarcelona

  

Większość hiszpańskich mediów uważa, że zwolnienie trenera Ernesto Valverde było gestem bezduszności ze strony władz Barcelony. Pojawiły się głosy, że dymisja szkoleniowca dowodzi, iż obecne władze klubu są na bakier z głoszonymi przez siebie hasłami o wartościach, w tym lojalności.

Wydawany w Madrycie dziennik "La Razon" napisał, że niespodziewane zwolnienie z posady Valverde było na wyrost, a szkoleniowiec po serii sukcesów z klubem zasługiwał na większy szacunek ze strony dyrekcji FC Barcelona.

Gazeta, przypominając o 163 spotkaniach rozegranych przez "Dumę Katalonii" pod wodzą Valverde, wskazuje, że ponad 66 proc. z nich zakończyło się zwycięstwem. Dodaje, że to pierwszy od 17 lat szkoleniowiec zdymisjonowany w trakcie sezonu.

Wieczorem w poniedziałek kierownictwo FC Barcelona zwolniło trenera, który zdobył dwa mistrzostwa Hiszpanii, Puchar Króla, a także Superpuchar

- przypomniał "La Razon", podkreślając że Valverde prowadził ze swoją ekipą w ligowej tabeli.

Barcelona zwolniła Valverde w trakcie sezonu. Wiele osób krytykuje sposób rozstania ze szkoleniowcem

Sportowy dziennik "AS" twierdzi, że zwolnienie Valverde przez prezesa klubu Josepa Marię Bartomeu było gestem tyleż brzydkim, co mało przemyślanym.

Stołeczna gazeta uważa, że na krytykę zasługuje już sam "zimny komunikat", którym FC Barcelona obwieściła światu rozstanie ze swoim dotychczasowym trenerem. Dziennikarze gazety przypuszczają, że powodem zwolnienia Valverde raczej nie była słaba postawa jego podopiecznych w rozgrywanym w poprzednim tygodniu w Arabii Saudyjskiej turnieju o Superpuchar Hiszpanii, gdyż Bartomeu już wcześniej szukał nowego szkoleniowca.

Quique Setien, który zastąpi Valverde na stanowisku trenera Barcelony, obejmuje niełatwą posadę. Jego pierwszym zadaniem będzie utrzymanie pozycji lidera w lidze

- zaznaczył "AS".

Wydawany w Barcelonie dziennik "La Vanguardia" zauważył, że prezes klubu już wcześniej prowadził rozmowy z ewentualnym następcą Valverde, którym miał być były pomocnik Blaugrany Xavi Hernandez. Ten jednak nie przystał na propozycję prezesa Bartomeu.

Sportowy dziennik "Marca" nadmienił, że w zawód trenera wpisane są zwolnienia i zmiany miejsca pracy, ale podkreślił, że Valverde nie zasługiwał na tak bezduszne i nielojalne potraktowanie przez swojego dotychczasowego pracodawcę.

Valverde wciąż nie rozumie sposobu, w jaki potraktowały go władze Barcelony. Pewnie zrozumiałby, gdyby powiedzieli mu wprost, że są z niego niezadowoleni, ale nie kiedy prowadzą negocjacje z innym trenerem za jego plecami.

Do rozstania z 55-letnim Valverde doszło po wielogodzinnych negocjacjach między nim a prezesem klubu. Pozycja szkoleniowca chwiała się od wielu tygodni. Jego następcą został 61-letni Setien, były piłkarz m.in. Atletico Madryt, który do 2019 roku pracował w Betisie Sewilla. Według informacji medialnych, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. We wtorek ma się odbyć jego oficjalna prezentacja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Otwarto najnowocześniejszy ekoport w Szczecinie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Niszczarka do dokumentów, rębak do drewna, ale też strefa ekologiczna oraz pomieszczenie z "książką na wynos" znalazły się w nowym ekoporcie przy ul. Taczaka w Szczecinie. W sobotę otwarto najnowocześniejszy w mieście punkt zbiórki "problematycznych" odpadów.

To dziewiąty ekoport w naszym mieście, ale nie ostatni – chcielibyśmy, aby docelowo było ich dziesięć i aby ten dziesiąty pojawił się w północnych dzielnicach

– powiedział rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska Andrzej Kus. Zaznaczył, że nowy punkt zbiórki odpadów jest najnowocześniejszym z dotychczas powstałych w Szczecinie.

Nowością jest m.in. bardzo duża, profesjonalna niszczarka do dokumentów. Możemy w niej zutylizować dokumenty, czy to poufne, czy takie, na których znajdują się nasze podpisy, a z którymi nie wiemy, co zrobić. Nie zostanie po nich żaden ślad

– zapewnił Kus.

Przy ul. Taczaka znalazł się też rębak do odpadów drzewnych, ale także strefa ekologiczna ze ścieżką edukacyjną i tematycznymi placami dotyczącymi recyklingu czy odnawialnych źródeł energii.

Do nowego ekoportu przeniesiono też punkt z "książką na wynos". W pomieszczeniu gromadzone są książki zebrane ze wszystkich ekoportów w Szczecinie – można je zabierać, a także pozostawić swoje.

W punkcie zastosowano też rozwiązania ekologiczne: odzyskiwana jest woda z deszczówki, a także - dzięki zamontowanym panelom słonecznym - energia elektryczna.

Według wyliczeń miasta w 2018 r. szczecińskie ekoporty odwiedziło blisko 169 tys. osób, a do końca listopada ub.r. – 222 tys. Mieszkańcy najchętniej przynosili do nich odpady budowlane, opony i odpady wielkogabarytowe. W ub. r. zebrano w ekoportach 8 tys. ton odpadów.

Szczecińskie ekoporty przyjmują też m.in. makulaturę, wielkogabarytowe odpady z tworzyw sztucznych, jak meble ogrodowe czy donice, gaśnice samochodowe, przeterminowane i nie zużyte leki, odzież czy zużyty sprzęt elektryczny.

W punkcie przy ul. Arkońskiej działa natomiast "Galeria Szpargałek", w której umieszczane są wyrzucone przez mieszkańców, ale nadające się jeszcze do użytku przedmioty. Można je zabrać ze sobą w zamian za wpłatę na rzecz organizacji pożytku publicznego. Przez blisko dwa lata pozyskano w ten sposób prawie 130 tys. zł.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Taczaka otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9-19 oraz w soboty od 9 do 15

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts