Raport o praworządności w Polsce. Autorem polityk Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Koordynatorzy frakcji politycznych w komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego zdecydowali, że powstanie osobny, duży raport europarlamentu na temat praworządności w Polsce. Raport napisać ma polityk Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, który był ministrem sprawiedliwości w rządzie lewackiego premiera Hiszpanii José Luisa Rodrígueza Zapatero, kiedy to m.in. zezwolono w Hiszpanii na małżeństwa homoseksualne.

Odpowiedzialnym za przygotowanie sprawozdania będzie hiszpański europoseł Socjalistów i Demokratów, przewodniczący komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Juan Fernando Lopez Aguilar.

Sprzeciw wobec tej propozycji zgłosili Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, do których należy PiS oraz eurosceptycy z frakcji Tożsamość i Demokracja (ID).

Na obecnej sesji Parlamentu Europejskiego, w tym tygodniu ma być z kolei przyjmowane oddzielne sprawozdanie ws. praworządności, ale nie koncentruje się ono tylko na Polsce. Początkowo miało ono dotyczyć Węgier, jednak w obliczu zaostrzającego się sporu dotyczącego sędziów w Polsce eurodeputowani postanowili rozszerzyć jego zakres.

Projekt początkowo nie wspominał w ogóle o ustawie, która zaostrza środki dyscyplinujące wobec sędziów, jednak  w teście ostatecznie ma się znaleźć krótkie odwołanie do tego aktu prawnego.

Rozmówcy Polskiej Agencji Prasowej z Parlamentu Europejskiego wskazują, że takie podejście wynika z faktu, że prace nad tą ustawą jeszcze się nie skończyły. Dopiero w czwartek ma być przedstawiona opinia Komisji Weneckiej w tej sprawie, a tego dnia ma być również głosowana rezolucja w europarlamencie.

Nowe polskie prawo dotyczące sądów, które zostało uchwalone przez Sejm jest obecnie w Senacie. Chodzi o nowelizację m.in. Prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym, które wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za "działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts