Rzeź chrześcijan w Nigerii. Biskup pyta: "Gdzie jest moralne oburzenie na tę tragedię?"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/congerdesign

  

Jak informuje Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, islamscy terroryści dzień po Bożym Narodzeniu udostępnili wideo, na którym ścinają głowy 10 więzionym chrześcijanom. - Gdzie jest moralne oburzenie z powodu tej tragedii? - pyta bp Matthew Kukah z Sokoto w Nigerii.

Do egzekucji 10 chrześcijan oraz jednego - prawdopodobnie - muzułmanina doszło w Nigerii, a wideo udostępniło ISWAP - Prowincja Islamska Państwa Afryki Zachodniej, odłam terrorystycznej organizacji Boko Haram. Jak podają terroryści, "zabójstwa nastąpiły w odwecie za śmierć pod koniec października przywódcy ISIS Abu bakr al-Baghdadi i rzecznika grupy Abul-Hasana Al-Muhajira z rąk amerykańskich sił specjalnych".

Według cytowanej przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie Rady Stosunków Zagranicznych,  rebelie zabiły w Nigerii ponad 36 tys. osób.

Bp Matthew Kukah z Sokoto w Nigerii pyta, "gdzie jest moralne oburzenie z powodu tej tragedii"

- Jest to część znacznie szerszego dramatu, w którym żyjemy na co dzień, bardzo trudno jest zrozumieć, dlaczego rząd nie poczynił postępów w radzeniu sobie z kryzysem. Raz ginie 30 osób, innym razem 59 - a takie incydenty tylko formalnie są potępiane przez rządzących, jednak nikt z nich nie spieszy się z tym, aby je wyjaśniać, czy czynić jakieś konkretne kroki zmierzające ku naprawie sytuacji

- powiedział biskup cytowany przez PKWP. Hierarcha podkreśla także, że chrześcijanie nie są reprezentowani na stanowiskach państwowych w Nigerii odpowiedzialnych za kwestie bezpieczeństwa, a są one zajmowane głównie przez muzułmanów. 

Bp Kukah wezwał społeczność międzynarodową, by ta wywarła nacisk na Nigerię.

- Tak dalej być nie może, a sprawcy muszą zostać postawieni przed wymiarem sprawiedliwości - dodał Jednocześnie uznał, że "narody europejskie mają obowiązek zapobiegać przemocy na kontynencie, z którego zasobów naturalnych tak chętnie korzystają"

- 70% różnych kryzysów, które ogarniają kontynent, wywołuje walka o zasoby mineralne, a międzynarodowe korporacje rodzą korupcję, która jest przyczyną wielu niepokojów

- powiedział biskup.

O negatywnej roli mocarstw w kontekście terroryzmu i prześladowań w Afryce mówił w listopadzie ks. Waldemar Cisło, szef polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie, w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

- Musimy coś zrobić, by ustały wojny. W wielu wypadkach jest to wina krajów posiadających w przeszłości kolonie, takich jak Francja czy Anglia. Cały czas trwa napuszczanie jednych krajów na drugie, żeby kupowały broń, bo - załóżmy - ambasada jednego państwa napuszcza prezydenta innego kraju, bo "ten i tamten chce cię napaść, kupuj od nas broń w dobrej cenie". To są bardzo nieczyste gry. Kraje kolonialne mają sobie wiele do zarzucenia i powinny dużo więcej robić, jeśli chodzi o poziom życia

- powiedział duchowny.

Dodał, że ważnym zadaniem jest informowanie o prześladowaniach chrześcijan w różnych rejonach świata.

- Tych zapalnych rejonów jest bardzo dużo, gdzie porywani są ludzie, palone są kościoły, niszczone szkoły. Tych krajów jest sporo, ale mało informacji do nas dociera. Dlatego ich przedstawiciele często mówią: "bądźcie naszym głosem, bo nas nikt nie słucha, ponieważ jesteśmy biedni, słabiej wykształceni" - mówił ks. Waldemar Cisło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pkwp.org, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts