Koszmar przed Australian Open. Zawodniczka zaczęła się dusić na korcie

Dalila Jakupović / Peter Menzel [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Słoweńska tenisistka Dalila Jakupović musiała poddać mecz w eliminacjach do Australian Open. Tenisistka w pewnym momencie miała problemy z oddychaniem. Sytuacja w Melbourne jest koszmarna, po tym , jak fala pożarów w Australii doprowadziła do potwornego zanieczyszczenia powietrza.

Było naprawdę źle. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam.Naprawdę bałam się, że upadnę

- powiedział Jakupovic po tym jak atak kaszlu spowodowany fatalnym stanem powietrza zmusił ją do kreczu w pojedynku eliminacyjnym do Australian Open.

Przykre obrazki na korcie w Melbourne. Tenisistka nie mogła normalnie oddychać i musiała się wycofać z rywalizacji

Kwalifikacje zostały opóźnione o godzinę we wtorek, a trening został tymczasowo zawieszony z powodu jakości powietrza. Organizatorzy stwierdzili, że warunki powinny ulec poprawie i będą „stale monitorowane”.

Zapytana o decyzję o kontynuowaniu kwalifikacji, Jakupovic powiedziała:

Myślę, że to niesprawiedliwe, ponieważ nie jest dla nas zdrowe. Byłem zaskoczona. Myślałem, że nie zagramy dzisiaj, ale naprawdę nie pozostawiono nam wyboru.

Mieszkańcom Melbourne zalecono pozostanie w domach i nie wyprowadzanie zwierząt. Od 1 lipca ubiegłego roku w Australii z powodu pożarów zginęło 28 osób, a ogień objął 10 milionów hektarów powierzchni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bbc.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PO bała się wstydliwej powtórki z wpadek Kidawy-Błońskiej? Sobotnia debata zamknięta dla mediów

Kandydaci do objęcia schedy po Grzegorzu Schetynie / Zdjęcia: Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

  

Pięciu, a nie sześciu kandydatów na przewodniczącego PO, zmierzyło się dziś w Krakowie w bezpośredniej debacie. Była ona jednak... zamknięta dla mediów, a przysłuchiwali się jej tylko małopolscy działacze Platformy.

Po piątkowej rezygnacji Bartosza Arłukowicza o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej ubiega się tylko pięcioro kandydatów. To szef klubu Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczący PO Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski.

[polecam:https://niezalezna.pl/300917-co-za-debata-kidawa-blonska-przekreca-slowa-a-jaskowiak-chce-dobrych-stosunkow-z-rosja]

Cała piątka kandydatów tylko raz spotkała się na wspólnej debacie - w sobotę odbyła się ona w Krakowie. Debata była jednak zamknięta dla mediów. Może to i dobrze, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę błędów i lapsusów, które padły podczas niedawnej debaty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Jackiem Jaśkowiakiem. Tutaj kandydatów było aż pięcioro, co zwiększało szanse na wstydliwy ciąg dalszy...

Szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski powiedział jednak, że debata jest zamknięta, ponieważ to po prostu wspólne spotkanie wszystkich kandydatów z członkami małopolskiej PO. Na żywo mogli ją więc oglądać tylko ci, którzy byli obecni w Hotelu Europejskim w Krakowie.

W ciągu ostatnich dni cała piątka kandydatów objeżdża Polskę i spotyka się lokalnymi działaczami Platformy.

Tak naprawdę debata na temat Platformy i koniecznych zmian toczy się w całej Polsce, ta debata w Krakowie, to jedynie okazja do bezpośredniej konfrontacji pięciu kandydatów

 - wyjaśniał przed spotkaniem rzecznik PO Jan Grabiec.

Zobaczymy konfrontację różnych pomysłów, dla mnie nie ulega wątpliwości, że z całą pewnością trzeba wykorzystać najlepsze pomysły przedstawione przez kandydatów, niezależnie od tego, kto je zgłasza, a dzień po wyborze przewodniczącego, zacząć je wcielać w życie jako jedna drużyna

- dodawał.

Pierwsza tura wyborów przewodniczącego PO ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii w swoich kołach.

[polecam:https://niezalezna.pl/306486-arlukowicz-rezygnuje-ze-startu-na-szefa-po]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts