Koszmar przed Australian Open. Zawodniczka zaczęła się dusić na korcie

Dalila Jakupović / Peter Menzel [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Słoweńska tenisistka Dalila Jakupović musiała poddać mecz w eliminacjach do Australian Open. Tenisistka w pewnym momencie miała problemy z oddychaniem. Sytuacja w Melbourne jest koszmarna, po tym , jak fala pożarów w Australii doprowadziła do potwornego zanieczyszczenia powietrza.

Było naprawdę źle. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam.Naprawdę bałam się, że upadnę

- powiedział Jakupovic po tym jak atak kaszlu spowodowany fatalnym stanem powietrza zmusił ją do kreczu w pojedynku eliminacyjnym do Australian Open.

Przykre obrazki na korcie w Melbourne. Tenisistka nie mogła normalnie oddychać i musiała się wycofać z rywalizacji

Kwalifikacje zostały opóźnione o godzinę we wtorek, a trening został tymczasowo zawieszony z powodu jakości powietrza. Organizatorzy stwierdzili, że warunki powinny ulec poprawie i będą „stale monitorowane”.

Zapytana o decyzję o kontynuowaniu kwalifikacji, Jakupovic powiedziała:

Myślę, że to niesprawiedliwe, ponieważ nie jest dla nas zdrowe. Byłem zaskoczona. Myślałem, że nie zagramy dzisiaj, ale naprawdę nie pozostawiono nam wyboru.

Mieszkańcom Melbourne zalecono pozostanie w domach i nie wyprowadzanie zwierząt. Od 1 lipca ubiegłego roku w Australii z powodu pożarów zginęło 28 osób, a ogień objął 10 milionów hektarów powierzchni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bbc.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Fizycznie i psychicznie znęcał się nad rodziną. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury - jest areszt

/ fot. Aleksander Mimier

  

Włocławski Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla 32-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i sześciorgiem dzieci. Grozi mu 10 lat więzienia.

"Wczoraj w godzinach wieczornych wykonaliśmy z udziałem tego mężczyzny czynności procesowe. Postawione zostały mu zarzuty znęcania się nad rodziną - żoną i jej pełnoletnim synem oraz piątką małoletnich dzieci. Przyjęliśmy także, że stosował on szczególne okrucieństwo" - powiedział dziś zastępca prokuratora rejonowego we Włocławku Arkadiusz Arkuszewski.

Prokurator dodał, że czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W poniedziałek rano prokuratura złożyła wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Na początku mężczyzna przyznał się do znęcania nad żoną i jej synem. Później w składanych wyjaśnieniach potwierdził, że stosował przemoc także wobec pozostałych - niepełnoletnich dzieci. Mężczyzna przyznał również, że je znieważał i im groził. W swoich wyjaśnieniach wskazywał, że wszystko wokół go denerwowało, dzieci były nieposłuszne, a żona słabo się nimi opiekowała. Ustaliliśmy, że on nie pracował, a żona pracowała. Sławomir Sz. twierdzi, że nie wytrzymywał tej sytuacji

- powiedział prokurator Arkuszewski.

St. sierż. Tomasz Tomaszewski z zespołu komunikacji społecznej KMP we Włocławku wskazał, że zatrzymania mężczyzny dokonali policjanci po tym, jak jego żona z dwojgiem dzieci przyszła do lekarza, który zawiadomił funkcjonariuszy o podejrzeniu przemocy w rodzinie. Sześciolatek i siedmiolatek trafili na oddział chirurgii toruńskiego szpitala. Jeden miał złamaną nogę, a drugi kontuzję ręki.

Patrol przyjechał do ich domu, w którym przebywał Sławomir Sz. z czworgiem pozostałych dzieci; stwierdzili, że mężczyzna jest kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał 2,4 promila alkoholu; trzeźwiał w policyjnej izbie zatrzymań.

Dzieci - jak poinformował Tomaszewski - zostały zabrane na obserwację do włocławskiego szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miały być zaniedbane i bardzo głodne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts