TVP zorganizuje koncert z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność"

Koncert odbędzie się 29 sierpnia / fot. mat.pras.

  

Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność" Piotr Duda, Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin podpisali list intencyjny ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność".

Do podpisania listu doszło na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie na 29 sierpnia 2020 roku zaplanowano jubileuszowy koncert, który wyprodukuje Telewizja Polska. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. prezes Grupy Kapitałowej PGE Henryk Baranowski oraz prezes PGE Narodowego Włodzimierz Dola.

Nie było, w 1000-letniej historii Polski, tak pięknego ruchu, który obejmowałby wszystkie warstwy społeczne i który by postawił w centrum swoich zadań odzyskanie niepodległości

– mówił Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski.

Naszą rolą jest, aby tę pamięć organizować, instytucjonalizować, i pokazywać dobro, jako rzecz piękną i tak TVP swoją misję i posługę w tej mierze postrzega. Dziedzictwo, które pozostawiła nam Solidarność, jest naszym moralnym i obywatelskim obowiązkiem. Musimy o nim pamiętać, pielęgnować je i przypominać o nim kolejnym pokoleniom. Dziś nie tylko jako świadek i uczestnik tamtych wydarzeń, ale także jako Prezes TVP, jestem dumny z tego, że mogę zaangażować się w ten tożsamościowy projekt i dzięki temu spełnić powinność wynikająca z moich osobistych przekonań, ale także z misji, która jest fundamentem i podstawową racją bytu Telewizji Polskiej. Już dziś chciałbym zaprosić wszystkich Państwa na ten wspaniały jubileuszowy koncert, który odbędzie się 29 sierpnia, w 40 rocznicę powstania „Solidarności, tutaj na Stadionie PGE Narodowym. To będzie niezapomniane wydarzenie i już się nie mogę doczekać jak zaczniemy przygotowania twórcze do tego wielkiego dzieła

dodał Prezes Zarządu TVP.

Wydarzenie muzyczne z udziałem krajowych i światowych gwiazd w sposób nowoczesny opowie Polakom o dziedzictwie i idei Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP, MKiDN
Tagi

Wczytuję komentarze...

Drugi wypadek śmiertelny w tatrach tego samego dnia

/ Krzysztof Dudzik (User:ToSter) [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

W sobotę po południu w Tatrach doszło do drugiego śmiertelnego wypadku. W wyniku upadku z dużej wysokości w rejonie Granatów turysta poniósł śmierć na miejscu – poinformowała ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.

W sobotę przed południem do śmiertelnego wypadku doszło na szlaku prowadzącym na najwyższy szczyt w Polsce – Rysy.

W Tatrach, mimo słonecznej pogody, panują bardzo trudne warunki z uwagi na oblodzenie szlaków.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają, że górskie szlaki są bardzo śliskie, a niektóre z nich, nawet te położone poniżej schronisk, w całości są pokryte lodem. Poruszanie się po takim trenie bez raków lub raczków grozi niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciem. Wybierając się w wyższe partie gór niezbędny jest stosowny sprzęt do zimowej wspinaczki i umiejętności posługiwania się nim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts