TVP zorganizuje koncert z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność"

Koncert odbędzie się 29 sierpnia / fot. mat.pras.

  

Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność" Piotr Duda, Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin podpisali list intencyjny ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność".

Do podpisania listu doszło na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie na 29 sierpnia 2020 roku zaplanowano jubileuszowy koncert, który wyprodukuje Telewizja Polska. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. prezes Grupy Kapitałowej PGE Henryk Baranowski oraz prezes PGE Narodowego Włodzimierz Dola.

Nie było, w 1000-letniej historii Polski, tak pięknego ruchu, który obejmowałby wszystkie warstwy społeczne i który by postawił w centrum swoich zadań odzyskanie niepodległości

– mówił Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski.

Naszą rolą jest, aby tę pamięć organizować, instytucjonalizować, i pokazywać dobro, jako rzecz piękną i tak TVP swoją misję i posługę w tej mierze postrzega. Dziedzictwo, które pozostawiła nam Solidarność, jest naszym moralnym i obywatelskim obowiązkiem. Musimy o nim pamiętać, pielęgnować je i przypominać o nim kolejnym pokoleniom. Dziś nie tylko jako świadek i uczestnik tamtych wydarzeń, ale także jako Prezes TVP, jestem dumny z tego, że mogę zaangażować się w ten tożsamościowy projekt i dzięki temu spełnić powinność wynikająca z moich osobistych przekonań, ale także z misji, która jest fundamentem i podstawową racją bytu Telewizji Polskiej. Już dziś chciałbym zaprosić wszystkich Państwa na ten wspaniały jubileuszowy koncert, który odbędzie się 29 sierpnia, w 40 rocznicę powstania „Solidarności, tutaj na Stadionie PGE Narodowym. To będzie niezapomniane wydarzenie i już się nie mogę doczekać jak zaczniemy przygotowania twórcze do tego wielkiego dzieła

dodał Prezes Zarządu TVP.

Wydarzenie muzyczne z udziałem krajowych i światowych gwiazd w sposób nowoczesny opowie Polakom o dziedzictwie i idei Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP, MKiDN
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts