Tomasz Piątek z odsieczą dla Brauna po krytyce Macierewicza. „Miliardy” na „amatorów”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

A to ciekawego obrońcę znalazł sobie Grzegorz Braun! Tomasz Piątek obejrzał głośny już odcinek „Wywiadu z chuliganem”, w którym Antoni Macierewicz zarzucił Braunowi, że atakuje Wojska Obrony Terytorialnej, bo są groźne dla planów Rosji. „Dlaczego Ministerstwo Obrony Narodowej wydawało i wciąż wydaje gigantyczne pieniądze na tzw. Wojska Obrony Terytorialnej… Dlaczego przepuszczamy te miliardy na amatorską formację” – zaprotestował Piątek, a tych co uwierzyli, że Macierewicz szczerze krytykuje prorosyjskość Brauna nazwał „naiwnymi”. Bo, jak wiadomo, to Macierewicz pracuje dla Putina… Co tak wkurzyło Piątka? Poniżej rozmowa z Macierewiczem nie mająca nic wspólnego z medialnymi fajerwerkami i będąca 50-minutową, całościową analizą operacji „Konfederacja” (FILM).

Po obejrzeniu „Wywiadu z chuliganem” Piątek ogłosił, że Macierewicz tylko udaje, że atakuje Brauna, a tak naprawdę też wspiera Rosję. Nawiązując do swojego paszkwilu na twórcę WOT, stwierdził:

Trzeba być niezwykle naiwnym, żeby uwierzyć w spektakl pt. "Kolega Luśni, Rohrabachera i Iłłarionowa udaje, że się kłóci z kolegą Swiridowa”.

Przypomnijmy, że w programie Radia Poznań i Telewizji Republika Macierewicz odniósł się ataków Brauna, który wypowiedział o ochotnikach do Obrony Terytorialnej ohydne słowa: „awansowali do roli tańszego mięsa armatniego”, „ochotnicy do Obrony Terytorialnej mogą być rzuceni wszędzie charakterze jakichś orląt lwowskich czy przemyskich nie daj Boże”.

Piątek podlinkował pod wpisem na twitterze swój tekst, z którego wynika, że Obrony Terytorialnej nie lubi jeszcze bardziej od Brauna: „Dlaczego setki doświadczonych generałów i wyższych oficerów odeszły do cywila? Dlaczego zastąpili ich młodzieńcy bez autorytetu, za jednym zamachem awansowani o kilka stopni? (…) Dlaczego przepuszczamy te miliardy na amatorską formację, która przed niczym nas nie obroni?”.

Tymczasem Macierewicz w „Wywiadzie z chuliganem” tak podsumował ataki na WOT:  

Powstanie WOT to jedna z najbardziej groźnych dla Rosji zmian w Polsce. Nie tylko z racji na ich rolę militarną, ale także odbudowę myśli patriotycznej w wojsku. Przerwano w nim utrzymywanie rzeszy ludzi wywodzących się z aparatu politycznego wojska sowieckiego, jako kształtujących myśl codzienną żołnierzy. Złamano antypatriotyczne nastawienie w kadrze WP. Rosjanie chcą tą odbudowę patriotyzmu i siły wojska zniszczyć, a Braun w tym bierze udział. Ta wypowiedź jest świadectwem, że tam z tyłu, za nimi, pracują ludzie, którzy zmierzają do tego, żeby polską myśl narodową skierować na tory wykonawstwa rosyjskiego.

Czy może kogokolwiek dziwić w tej sytuacji nagłe zabranie głosu przez Tomasza Piątka? Poniżej długa rozmowa o rosyjskiej podróbie polskiego patriotyzmu, która mocno zaniepokoiła miłośników Rosji w Polsce, od prawa do lewa:


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki w Berlinie. „KL Auschwitz-Birkenau nie był jedynym piekłem na ziemi”

/ Krystian Maj/KPRM

  

Premier Mateusz Morawiecki w Berlinie na koncercie z okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wygłosił przemówienie po Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec jednoznacznie podkreśliła odpowiedzialność Niemców za zbrodnie II wojny światowej. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w Berlinie towarzyszy żona, Iwona.

Sprzeciwiamy się negowaniu i zniekształcaniu historii Holokaustu. Jesteśmy zdeterminowani zdecydowanie odpowiadać na próby wykorzystywania 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau oraz pamięci o ofiarach obozu do bieżących celów politycznych

- podkreślił premier w przemówieniu.

Mateusz Morawiecki wskazał, że "KL Auschwitz-Birkenau nie był jedynym piekłem na ziemi".

Drugie z piekieł miało na imię Gułag. Każdemu z tych miejsc należy się wyjątkowa troska, aby przeszłość była dla kolejnych pokoleń lekcją na przyszłość

- dodał.

Jako potomkowie naszych babć i dziadków, którzy ginęli w Auschwitz i wśród śniegów Kołymy, mamy moralny obowiązek opowiedzieć tę historię światu. Oby nigdy nikt nie musiał już jej przeżyć

- wskazał.

Szef polskiego rządu podkreślił, że "pamięć o ofiarach stanowi ważną część naszej tożsamości".

Szefowie rządów Niemiec i Polski wspólnie stają do apelu – połączeni przekonaniem, co do potrzeby zachowania pamięci o trudnych kartach naszej wspólnej historii

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/308005-morawiecki-w-berlinie-sprzeciwmy-sie-negowaniu-i-znieksztalcaniu-historii-holokaustu]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts