Po obejrzeniu „Wywiadu z chuliganem” Piątek ogłosił, że Macierewicz tylko udaje, że atakuje Brauna, a tak naprawdę też wspiera Rosję. Nawiązując do swojego paszkwilu na twórcę WOT, stwierdził:

Trzeba być niezwykle naiwnym, żeby uwierzyć w spektakl pt. "Kolega Luśni, Rohrabachera i Iłłarionowa udaje, że się kłóci z kolegą Swiridowa”.

Przypomnijmy, że w programie Radia Poznań i Telewizji Republika Macierewicz odniósł się ataków Brauna, który wypowiedział o ochotnikach do Obrony Terytorialnej ohydne słowa: „awansowali do roli tańszego mięsa armatniego”, „ochotnicy do Obrony Terytorialnej mogą być rzuceni wszędzie charakterze jakichś orląt lwowskich czy przemyskich nie daj Boże”.

Piątek podlinkował pod wpisem na twitterze swój tekst, z którego wynika, że Obrony Terytorialnej nie lubi jeszcze bardziej od Brauna: „Dlaczego setki doświadczonych generałów i wyższych oficerów odeszły do cywila? Dlaczego zastąpili ich młodzieńcy bez autorytetu, za jednym zamachem awansowani o kilka stopni? (…) Dlaczego przepuszczamy te miliardy na amatorską formację, która przed niczym nas nie obroni?”.

Tymczasem Macierewicz w „Wywiadzie z chuliganem” tak podsumował ataki na WOT:  

Powstanie WOT to jedna z najbardziej groźnych dla Rosji zmian w Polsce. Nie tylko z racji na ich rolę militarną, ale także odbudowę myśli patriotycznej w wojsku. Przerwano w nim utrzymywanie rzeszy ludzi wywodzących się z aparatu politycznego wojska sowieckiego, jako kształtujących myśl codzienną żołnierzy. Złamano antypatriotyczne nastawienie w kadrze WP. Rosjanie chcą tą odbudowę patriotyzmu i siły wojska zniszczyć, a Braun w tym bierze udział. Ta wypowiedź jest świadectwem, że tam z tyłu, za nimi, pracują ludzie, którzy zmierzają do tego, żeby polską myśl narodową skierować na tory wykonawstwa rosyjskiego.

Czy może kogokolwiek dziwić w tej sytuacji nagłe zabranie głosu przez Tomasza Piątka? Poniżej długa rozmowa o rosyjskiej podróbie polskiego patriotyzmu, która mocno zaniepokoiła miłośników Rosji w Polsce, od prawa do lewa: