Niezawisłość a nietykalność

  

Sobotni Marsz Tysiąca Tóg szczególnie w kontekście przypomnianego przez pana prezydenta stanowiska KRS z 2009 r. mówiącego m.in., że „aktywny udział w tych akcjach protestacyjnych i podejmowanie działań zachęcających ich (sędziów – red.) do tego, (…) może stanowić zagrożenie dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów”, bardziej niż dobitnie pokazał, że nie o prawo i niezawisłość tutaj chodzi. Wręcz odwrotnie.

Sędziowie, którzy wzięli udział w marszu, a nie są po prostu zmanipulowanymi naiwniakami, okazali, że obce im jest poczucie sprawiedliwości i niezawisłości. Chcą nadal pozostawać w sieci peerelowskich, rodzinnych i towarzysko-biznesowych powiązań, które być może pozwalają im uzyskiwać olbrzymie dochody i poczucie nietykalności, ale zdecydowanie przeszkadzają w ferowaniu niezawisłych i sprawiedliwych wyroków. Myślą Państwo, że to przypadek, że osądzanie funkcjonariuszy PRL, nawet mających krew na rękach, przebiega od 31 już lat w Polsce z takim oporem? Myślę, że najwięksi aktywiści sędziowskiego oporu przeciw zmianie dotyczącego ich prawa doskonale wiedzą, jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts