Senator Koalicji Obywatelskiej zapytano o treść ustawy. Odpowiedź? Rozbrajająco szczera!

Magdalena Kochan / TVP Info/printscreen

  

"To są ustawy, które zakładają, że sędziowie nie mogą być samodzielni" – zapewniała w TVP Info senator KO Magdalena Kochan komentując nowelizację ustaw sądowych. Szybko okazało się jednak, że polityk... nie ma pojęcia o czym mówi. Poproszona o wskazanie konkretnych zapisów, które rzekomo kneblują sędziów udzieliła zaskakująco szczerej odpowiedzi. - Ja jestem z wykształcenia pianistką, (...) ale wierzę autorytetom - powiedziała Kochan.

Wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta, oraz senator KO Magdalena Kochan wzięli udział w wieczornym programie "Gość Wiadomości" w TVP Info, gdzie komentowali nowelizację ustaw sądowych.

Senator Koalicji Obywatelskiej przekonywała, że ustawy proponowane przez PiS zakładają, że sędziowie nie będą samodzielni. Gdy jednak poproszono ją o wskazanie konkretnych zapisów, które mogłyby o tym świadczyć okazało się, że senator... nie zna ustawy.

"Ja jestem z wykształcenia pianistką. W związku z czym opinie na temat tej ustawy, oczywiście ją przeczytałam, nie umiem jej na pamięć, ale wierzę autorytetom, bo na tych trzeba się opierać"

- tłumaczyła się Kochan.

Wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział, że rozwiązania proponowane w ustawie mają wyłącznie zabezpieczyć stabilność polskiego systemu prawnego, "ponieważ wbrew temu, co jest standardem w Europie Zachodniej, w Polsce byliśmy bardzo pobłażliwi dla łamiących prawo sędziów".

"Ta ustawa gwarantuje, że nie będzie można podważyć wyroków po 30 latach w sytuacji, w której są sędziowie, którzy próbują, niestety, ale podważać mandat innych sędziów"

- zaznaczył Kaleta.

Ale senator Kochan wciąż upierała się przy swoim...

Ja wiem jedno. Mówię o ekspertach. Mówię o tym, co słyszałam w sejmie w ubiegły wtorek i w ubiegłą środę. Mówię o spotkaniu także i ekspertach Komisji Weneckiej. Mówię o niepokojach całego świata prawniczego, który przyjechał i w sobotę razem z sędziami w "Marszu tysiąca tóg" protestował 

- stwierdziła Magdalena Kochan.

Dodała, że według tych ekspertów proponowane ustawy zakładają, że sędziowie nie mogą być samodzielni. "Tak ważne zmiany dla całego wymiaru sprawiedliwości, dla sądownictwa w Polsce przygotowało jakoby trzech posłów, a nie rząd. To także budzi niepokój" - powiedziała senator KO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Duda i Morawiecki we francuskiej prasie. „Polska na szczycie rankingu liderów europejskiego wzrostu”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

„Od bardzo trudnych lat budżetowych 1989–1991 polski PKB rośnie każdego roku o około 4 proc., a rok 2020 będzie dwudziestym dziewiątym rokiem ciągłego wzrostu gospodarczego” – podkreśla prezydent Andrzej Duda na łamach dziennika "L'Opinion". W gazecie ukazały się również m.in. wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PZU Pawła Surówki.

Wydanie ukazało się równolegle we Francji, w Belgii i Szwajcarii, dzień przed rozpoczęciem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

"Skorygować globalizację poprzez podatki" to tytuł tekstu premiera Mateusza Morawieckiego.

"Podatki mogą obronić i uzdrowić globalizację – to polska lekcja dla świata 30 lat od upadku komunizmu. Dziś, gdy temat nierówności jest jednym z głównych wyzwań świata, Polska w 40-lecie utworzenia ruchu >>Solidarność<< mówi głośno, że dzięki nowemu globalnemu ładowi podatkowemu bez rajów podatkowych, dzięki walce z lukami podatkowymi na poziomie narodowym i międzynarodowym, możemy zbudować bardziej sprawiedliwy, solidarny świat.”

Prezydent Andrzej Duda podkreśla, że Polska znajduje się „na szczycie rankingu liderów europejskiego wzrostu".

"I nie jest to osiągnięcie chwilowe – polski rozwój i konkurencyjność opiera się na budowanych latami stabilnych fundamentach. To efekt głębokich reform wolnorynkowych, a zarazem kreatywności polskich talentów. Udało się świetnie zagospodarować polską wolność”.

"Jeśli w czasie tegorocznego Forum Ekonomicznego w Davos region przedstawiać się będzie pod hasłem >>Growing Europe<<, to głównie dlatego, że chce przyciągnąć uwagę inwestorów globalnych do tego rynku, który widziany jako całość - zarazem jednolitą i zróżnicowaną" - pisze prezes PZU, Paweł Surówka w tekście „Europa, która wierzy", dodając, że regionowi, który stanowi jedną piątą populacji UE (100 milionów mieszkańców) i około jednej trzeciej jej obszaru, nie poświęca się takiej samej uwagi jak innym wschodzącym regionom świata."

„Polska może wiele wnieść do Europy dzięki energii i pasji tych, którzy chcą odnieść sukces, dobrze wyszkolonych inżynierów oraz w nowych obszarach tworzenia firm i start-upów”

- pisze z kolei Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów.

Jubileuszowa, 50. edycja Światowego Forum Ekonomicznego odbywać się będzie od 21 do 24 stycznia. Na ten czas Davos gromadzi najważniejszych przywódców politycznych, przedstawicieli rządów, prezesów największych firm, szefów organizacji pożytku publicznego, intelektualistów i naukowców. Uczestnicy poruszają kwestie dotyczące kluczowych wyzwań ekonomicznych oraz społecznych, ważnych z punktu widzenia światowej gospodarki i całej ludzkości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts