Szokujący wpis duchownego po słowach Benedykta XVI. "Chyba lepiej, żeby papieże umierali"

zdjęcie ilustracyjne, / foto w tle: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska; Twitter.com/Dawid Wildstein (@DawidWildstein) [screenshot[

  

Opinia publiczna żyje od poniedziałku dość niespodziewaną aktywnością papieża seniora Benedykta XVI. Hierarcha w książce, którą napisał razem z kard. Robertem Sarahem, stwierdził, że "celibat ma wielkie znaczenie i jest niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia". Słowa te wywołały sporą dyskusję - także nad włączaniem się papieża seniora w sprawy istotne we współczesnym Kościele. O krok za daleko poszedł jezuita o. Grzegorz Kramer.

Wypowiedź Benedykta XVI na łamach książki "Z głębi naszych serc", którą napisał razem z prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynałem Robertem Sarahem wywołała dzisiaj liczne komentarze.

Są tam słowa papieża Ratzingera: celibat ma "wielkie znaczenie" i jest "niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia".

Słowa papieża seniora rozpaliły medialną dyskusję, przede wszystkim - dotyczącą stosowności wypowiedzi Benedykta XVI w tej istotnej i dyskutowanej szeroko w Kościele kwestii. Głosy były podzielone - wiele osób podkreślało, że Franciszek również nie podważa reguły celibatu i słowa Ratzingera nie są w żaden sposób przełomowe czy konfliktowe. Z drugiej strony pojawił się wypowiedzi kwestionujące aktywność Benedykta XVI, który rezygnując z biskupstwa Rzymu deklarował, że pozostanie "ukryty dla świata".

Wypowiedź Benedykta XVI była również szeroko komentowana na polskim Twitterze, jednak w tej dyskusji znany z aktywności medialnej jezuita o. Grzegorz Kramer znacznie przekroczył normy. 

Komentując wpis jezuity Łukasza Sośniaka, współpracującego z Radiem Watykańskim, że "nowa książka Benedykta XVI nie jest przeciwstawieniem się papieżowi Franciszkowi, jak piszą niektóre media", o. Kramer napisał:

"Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali".

Duchowny usunął skandaliczny wpis, który wywołał wiele komentarzy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts