Koalicja-SW wkrótce w armii

/ wikipedia.eng.

  

Rosyjskie media informują, że pierwsza partia haubic samobieżnych 2S35 Koalicja-SW kal. 152 mm ukończyła próby fabryczne oraz państwowe, realizowane wspólnie z wojskami lądowymi FR.

Eksperymentalną partię składającą się z czterech haubic samobieżnych dostarczyły zakłady Uraltransmasz, będące częścią rosyjskiego przedsiębiorstwa Urałwagonzawod. Działo 2A88 kal. 152 mm zamontowane na haubicy samobieżnej 2S35 Koalicja-SW testowano w kilku etapach. Pierwszym był tzw. strzał „rozgrzewkowy”, kolejnym dwa strzały z użyciem wzmocnionych ładunków miotających. Trzecim etapem było wystrzelenie od czterech do ośmiu pocisków w wyznaczony  cel.

Haubica samobieżna 2S35 Koalicja-SW kal. 152 mm., dzięki wykorzystaniu automatycznego systemu ładowania, osiąga szybkostrzelność 16 strzałów na minutę. Zasięg maksymalny przy użyciu specjalnej amunicji wynosi natomiast aż 70 km. Dodatkowe uzbrojenie stanowi karabin maszynowy kal. 12.7 mm. Koalicja-SW może korzystać zarówno z amunicji odłamkowo-burzącej jak i precyzyjnej amunicji korygowanej nawigacją satelitarną GLONASS.

System artyleryjski ma być wykorzystywany m.in. do eliminacji centrów dowodzenia, systemów obrony powietrznej, baterii moździerzy oraz artyleryjskich jak i systemów przeciwpancernych oraz siły żywej wroga. Haubica samobieżna 2S35 Koalicja-SW ma zastąpić w wojskach lądowych FR haubice 2S19 Msta-S.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts