Izrael pracuje nad systemem laserowym

/ / Jeff Keyzer from San Francisco, CA, USA [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało o dokonaniu przełomu w pracach nad nisko kosztowym systemem laserowym, który miałby być wykorzystywane do eliminacji nadlatujących pocisków.

Z wyliczeń resortu obrony Izraela wynika, że użycie wysokoenergetycznego systemu laserowego do zniszczenia nadlatujących pocisków rakietowych, artyleryjskich, ale również bezzałogowców kosztowałoby jedynie około jednego dolara za strzał. Dla porównania, obecnie systemy obrony powietrznej korzystają z efektorów, których użycie kosztuje nawet kilkanaście tysięcy dolarów.  

Warto zaznaczyć, że system opracowywany jest we współpracy z izraelskimi spółkami Rafael Advanced Defense Systems i Elbit Systems. Wysokoenergetyczny system laserowy ma zostać dostarczony w trzech wersjach. Pierwszą ma być holowany stacjonarny system umieszczony w kontenerze. Kolejnym będzie mobilny system wykorzystywany do zapewnienia ochrony wojskom izraelskim przed pociskami artyleryjskimi, moździerzowymi i manewrującymi. Ostatnią wersją ma być bezzałogowa platforma lotnicza, która umożliwi eliminację celów na wyższych pułapach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts