Cofnięcie akredytacji za przypadkowe zderzenie? Jest odpowiedź na "przesadzone" żądania

/ https://twitter.com/GrzegorzFurgo

  

"Żądanie tak poważnych sankcji, jak całkowite odebranie akredytacji, wydaje się przesadzone "- ocenił dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka odnosząc się od wniosku, by cofnąć akredytację prasową ekipie TVP Info. O złożeniu takiego wniosku poinformował szef Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo.

Furgo poinformował w poniedziałek o złożonym wniosku o odebranie akredytacji ekipie TVP Info po uderzeniu kamerą Małgorzaty Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu, przez operatora tej stacji.

Furgo zamieścił na Twitterze nagranie, na którym widać jak ekipa telewizyjna - dziennikarz i operator kamery - biegnie za marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, który wychodzi z gmachu parlamentu i wsiada do samochodu. W pewnym momencie widać, jak biegnący operator uderza kamerą w głowę Małgorzatę Daszczyk, również idącą do samochodu.

"Skandaliczne zachowanie ekipy TVP Info wobec dyrektor gabinetu Marszałka Senatu" - napisał na Twitterze Furgo. "Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą. Obecnie przebywa w szpitalu. Złożyliśmy wniosek o odebranie akredytacji prasowych dla ekipy, biorącej udział w zdarzeniu" - poinformował szef Centrum Informacyjnego Senatu.

Wieczorem w tej sprawie swój wpis na Twitterze zamieścił dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Ubolewamy, że taka sytuacja miała miejsce na terenie Parlamentu. Wierzymy w szybki powrót do zdrowia poszkodowanej. Wypadek nie był wynikiem celowego zachowania. Żądanie tak poważnych sankcji, jak całkowite odebranie akredytacji, wydaje się przesadzone

- napisał.

Do sprawy odniósł się też marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który także opublikował wspomniane nagranie. "A tak naprawdę wyglądał tzw. 'happening' TVP. Dyr gab. M. Daszczyk uderzona kilkunastokilogramową kamerą przez rozpędzonego kamerzystę aż głowa odskakuje. Tomografia głowy, objawy wstrząśnienia mózgu, szok. Mogło się skończyć bardziej tragicznie. Powstrzymajmy tych szaleńców!!!" - napisał na Twitterze marszałek Senatu.

W kolejnym wpisie Grodzki napisał: "Żądam publicznych przeprosin pani dyr gabinetu marszałka Senatu Małgorzaty Daszczyk przez M. Kłeczka (dziennikarz TVP Info - PAP) i jego kamerzystę. Nazywanie poturbowania kobiety +happeningiem+ i naigrywanie się z czyjegoś bólu jest szczytem chamstwa. Oni naprawdę chcą doprowadzić do tragedii".

Do tego zdarzenia odniósł się również na Twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jego zdaniem Daszczyk starała się wcześniej uniemożliwić zdanie pytań Grodzkiemu przez dziennikarza Miłosza Kłeczka z TVP Info, a zderzenie, do którego doszło pomiędzy operatorem TVP Info a dyrektor Daszczyk było przypadkowe. W jego ocenie nie było spowodowane przez podległego mu operatora.

Jego (operatora TVP Info) intencją nie było uderzenie dyrektor Daszczyk

 - zapewnił Olechowski.

Dlatego - jego zdaniem - żądanie odebrania dziennikarzom TVP Info akredytacji umożliwiającej pracę na terenie parlamentu "należy traktować jako próbę usunięcia dziennikarzy zadających pytania, na które marszałek Senatu nie chce odpowiedzieć".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Duda i Morawiecki we francuskiej prasie. „Polska na szczycie rankingu liderów europejskiego wzrostu”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

„Od bardzo trudnych lat budżetowych 1989–1991 polski PKB rośnie każdego roku o około 4 proc., a rok 2020 będzie dwudziestym dziewiątym rokiem ciągłego wzrostu gospodarczego” – podkreśla prezydent Andrzej Duda na łamach dziennika "L'Opinion". W gazecie ukazały się również m.in. wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PZU Pawła Surówki.

Wydanie ukazało się równolegle we Francji, w Belgii i Szwajcarii, dzień przed rozpoczęciem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

"Skorygować globalizację poprzez podatki" to tytuł tekstu premiera Mateusza Morawieckiego.

"Podatki mogą obronić i uzdrowić globalizację – to polska lekcja dla świata 30 lat od upadku komunizmu. Dziś, gdy temat nierówności jest jednym z głównych wyzwań świata, Polska w 40-lecie utworzenia ruchu >>Solidarność<< mówi głośno, że dzięki nowemu globalnemu ładowi podatkowemu bez rajów podatkowych, dzięki walce z lukami podatkowymi na poziomie narodowym i międzynarodowym, możemy zbudować bardziej sprawiedliwy, solidarny świat.”

Prezydent Andrzej Duda podkreśla, że Polska znajduje się „na szczycie rankingu liderów europejskiego wzrostu".

"I nie jest to osiągnięcie chwilowe – polski rozwój i konkurencyjność opiera się na budowanych latami stabilnych fundamentach. To efekt głębokich reform wolnorynkowych, a zarazem kreatywności polskich talentów. Udało się świetnie zagospodarować polską wolność”.

"Jeśli w czasie tegorocznego Forum Ekonomicznego w Davos region przedstawiać się będzie pod hasłem >>Growing Europe<<, to głównie dlatego, że chce przyciągnąć uwagę inwestorów globalnych do tego rynku, który widziany jako całość - zarazem jednolitą i zróżnicowaną" - pisze prezes PZU, Paweł Surówka w tekście „Europa, która wierzy", dodając, że regionowi, który stanowi jedną piątą populacji UE (100 milionów mieszkańców) i około jednej trzeciej jej obszaru, nie poświęca się takiej samej uwagi jak innym wschodzącym regionom świata."

„Polska może wiele wnieść do Europy dzięki energii i pasji tych, którzy chcą odnieść sukces, dobrze wyszkolonych inżynierów oraz w nowych obszarach tworzenia firm i start-upów”

- pisze z kolei Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów.

Jubileuszowa, 50. edycja Światowego Forum Ekonomicznego odbywać się będzie od 21 do 24 stycznia. Na ten czas Davos gromadzi najważniejszych przywódców politycznych, przedstawicieli rządów, prezesów największych firm, szefów organizacji pożytku publicznego, intelektualistów i naukowców. Uczestnicy poruszają kwestie dotyczące kluczowych wyzwań ekonomicznych oraz społecznych, ważnych z punktu widzenia światowej gospodarki i całej ludzkości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts