Grodzki apeluje o... „powstrzymanie tych szaleńców”. Tymczasem pojawiło się nowe nagranie

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

"Powstrzymajmy tych szaleńców!!!" - napisał na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej opisując zdarzenie z udziałem ekipy telewizyjnej TVP Info, której operator zderzył się w poniedziałek z Małgorzatą Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu. Uderzona kamerą Daszczyk trafiła do szpitala. Pojawiły się nagrania "ataku" z innej perspektywy, które potwierdzają, że "zamach" był zupełnie przypadkowy.

Na nagraniu zamieszczonym przez Grzegorza Furgo, byłego posła Nowoczesnej, a obecnie p.o. dyrektora Centrum Informacyjnego Senatu widać, jak operator przypadkowo uderza kamerą w głowę Małgorzatę Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu. Furgo zamieścił na Twitterze wpis w sensacyjnym tonie, jakoby operator zrobił to specjalnie. 

Narracji dotrzymał mu rzecznik PO Jan Grabiec. Nagranie trafiło również na oficjalny profil Senatu na Twitterze.

Na nagraniu widać jak ekipa telewizyjna - dziennikarz i operator kamery - biegnie za marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, który wychodzi z gmachu parlamentu i wsiada do samochodu. W pewnym momencie widać, jak biegnący operator uderza kamerą w głowę Małgorzatę Daszczyk, również idącą do samochodu.

Teraz do zdarzenia odniósł się Tomasz Grodzki, który zaapelował o... "powstrzymanie tych szaleńców".

Na tym samym nagraniu (powyżej) widać, jak kobieta... odpycha operatora kamery.

Na Twitterze udostępniono również nagranie z kamery operatora TVP, na którym widać, jak "ciężkie" są "obrażenia" kobiety.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, twitter,com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Europejska misja będzie patrolowała cieśninę Ormuz. Ma zapewnić bezpieczną żeglugę

/ flickr.com/@Jacques Descloitres | NASA/ CC BY 2.0

  

Kilka państw Unii Europejskiej zdecydowało się na utworzenie europejskiej misji, która będzie się zajmowała patrolowaniem cieśniny Ormuz - podał dziś szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Dodał, że ta „zapewni tam bezpieczną żeglugę”.

"Z zadowoleniem przyjąłem inicjatywę niektórych krajów członkowskich: Francji, Holandii, Danii, Belgii, Włoch, Portugalii, Grecji i Niemiec w sprawie utworzenia europejskiej morskiej misji nadzorczej w cieśnienie Ormuz. To wkład w zmniejszenie napięcia w regionie i zapewnianie bezpiecznej żeglugi" - powiedział Borrell na konferencji prasowej w Brukseli. 

Jak zaznaczył, nie jest to decyzja Rady UE, która spotkała się w poniedziałek w formacie ministrów spraw zagranicznych, ale "koalicja chętnych" prowadzona przez Francję, która wyszła z tą inicjatywą.

Borrell zaznaczył, że europejska misja jest czymś innym niż amerykańska, w ramach której również odbywają się partole w tej cieśninie. Wysłanie sił na Bliski Wschód, by zapewnić bezpieczną żeglugę statkom handlowym w takich miejscach jak cieśnina Ormuz, zapowiedziały na początku roku także władze Japonii.

W związku ze wzrostem napięcia w rejonie Zatoki Perskiej również minister obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace informował na początku stycznia, że brytyjska marynarka wojenna będzie eskortować statki pływające pod banderą Wielkiej Brytanii w cieśninie Ormuz.

W 2019 roku doszło do ataków na tankowce w Zatoce Perskiej, o które USA obwiniały Iran, co doprowadziło do pogorszenia sytuacji w regionie. Władze w Teheranie zaprzeczały, że są odpowiedzialne za ataki, chociaż zatrzymywały tankowce w cieśninie Ormuz - wąskim ujściu Zatoki Perskiej, przez które transportowane jest 20 proc. światowej ropy naftowej i 25 proc. skroplonego gazu ziemnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts