Komentarze po sukcesie "Bożego Ciała". Premier: "Ta nominacja to wiadomość dnia"

Kadr ze zwiastunu filmu / youtube.com / HeliosPolska

  

"Boże Ciało" Jana Komasy z Bartoszem Bielenią w obsadzie zdobyło nominację do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.  "Kolejne pokolenie polskich reżyserów w wielkim stylu wchodzi na światowe salony" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Gratulacje twórcom filmu złożyli także prezydent Andrzej Duda i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

[https://niezalezna.pl/305824-mamy-to-boze-cialo-z-nominacja-do-oscara] 

Od światowej premiery "Bożego Ciała", która odbyła się w sierpniu ub.r. w sekcji Giornate degli Autori festiwalu w Wenecji, film nie schodzi z ekranów i z ust recenzentów. Pojawił się w wielu zestawieniach najlepszych filmów minionego roku przygotowanych przez polskich krytyków. Prócz tego - zarówno w kraju, jak i za granicą - wielokrotnie honorowano go nagrodami.

Gratulacje twórcom złożył prezydent Andrzej Duda, który napisał na Twitterze, że będzie trzymał kciuki za końcowy sukces.

"Nominacja do Oscara dla filmu "Boże Ciało" świadczy o sile polskiej kultury i polskich twórców, którzy coraz częściej docierają ze swoimi dziełami do światowej publiczności" - ocenił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. "Cieszę się, że polski film po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych i jest nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w branży filmowej" - dodał.

Wspaniałe wiadomości! Amerykańska Akademia Filmowa nominowała do Oscara polski film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy w kategorii najlepszy międzynarodowy film fabularny! Ogromne gratulacje dla obsady i ekipy - mam nadzieję, że film zdobędzie Oscara!

- napisała na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

Wieczorem wydarzenie skomentował także premier Mateusz Morawiecki, nazywając je "zdecydowanie wiadomością dnia". Premier przypomniał o sukcesach polskiej kinematografii w ostatniej dekadzie.

Nominacja do Oskara dla filmu Jana Komasy "Boże Ciało / Corpus Christi" to zdecydowanie wiadomość dnia.
Ostatnie lata to dla polskiego kina pasmo międzynarodowych sukcesów. Wszyscy pamiętamy "Idę", "Zimną Wojnę" czy film "Twój Vincent". Kolejne pokolenie polskich reżyserów w wielkim stylu wchodzi na światowe salony. Gratuluję i trzymam kciuki za werdykt amerykańskiej Akademii

- napisał premier.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts