Kolejny Sentinel w US Coast Guard

/ wikipedia.eng. public domain

  

Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (US Coast Guard - USCG) przyjęła na służbę kolejny kuter szybkiej odpowiedzi (Fast Response Cutter – FRC) typu Sentinel. Ceremonia wprowadzenia na służbę jednostki do USCG miała miejsce w porcie Galveston w stanie Teksas.

Kuter szybkiej odpowiedzi USCGC Daniel Tarr został dostarczony przez przedsiębiorstwo stoczniowe Bollinger Shipyards w listopadzie 2019 roku. Kutry szybkiej odpowiedzi zastępują w Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych kutry patrolowe typu Island. Kuter będzie operował w ramach 8. Dystryktu Straży Wybrzeża obejmującego obszar od Carrabelle na Florydzie do Brownsville w Teksasie. 

Kuter szybkiej odpowiedzi typu Sentinel powstał w oparciu o projekt okrętu patrolowego projektu Stan 4708 holenderskiej grupy Damen. Kutry typu Sentinel mają wyporność 359 ton, długość 46.8 m. i szerokość 8.11 m. Jednostki te osiągają prędkość 28 węzłów a ich zasięg operacyjny wynosi 2 500 mil morskich. Autonomiczność kutrów, których załogę stanowi 24 osób, wynosi 5 dni.

Na uzbrojenie składa się armata automatyczna M242 Bushmaster kal. 25 mm. oraz cztery karabiny maszynowe Browning M2 kal 12,7 mm. Jednostki mają być wykorzystane do działań ratunkowych, ochrony środowiska ale również do walki z przemytem i nielegalną imigracją. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts