Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz prezes TVP Jacek Kurski podpisali w Warszawie list intencyjny ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia powstania NSZZ "Solidarność".

W rozmowie z naszą reporterką Piotr Duda wskazał, że "oprócz uroczystości, które co roku celebrujemy, czyli Gdańsk, Szczecin, Jastrzębie, porozumienia katowickie, chcemy spotkać się wspólnie tutaj w Warszawie 29 sierpnia na Placu Piłsudskiego". 

Przejść przez Warszawę w radosnym marszu z rodzinami, aby pokazać te prawdziwe wartości, o które walczyli robotnicy w 1980 roku. Później duży piknik na błoniach PGE Narodowy, później to wydarzenie główne, czyli koncert na Narodowym dla ok. 50 tys. osób i wielu milionów przed telewizorami, to jest taki nasz pomysł i staramy się go realizować i dziękujemy za to, że mogliśmy zaszczepić ten pomysł i przyjęli zaproszenie do organizacji i patronatu strona rządowa i telewizja publiczna

- dodał przewodniczący NSZZ "Solidarność".