Indie chcą produkować amunicję do czołgów

/ flickr.com

  

Indie mają zamiar wyprodukować w rodzimych zakładach zbrojeniowych amunicję do czołgów T-72A oraz T-90. Z tego też względu wojska lądowe złożyły już zamówienie ofertowe do indyjskich firm w sprawie dostarczenia 85 tysięcy pocisków kal. 125 mm - informuje portal Indian Defence News.

Czołgi T-72A oraz T-90S, noszący nazwę Bhishma dysponują lufami, które nie są w stanie korzystać z podkalibrowych stabilizowanych brzechwowo pocisków APFSDS ze względu na maksymalne bezpieczne ciśnienie wynoszące 600 megapaskali (MPa). Z tego też względu indyjska armia poszukuje amunicji, która umożliwiałaby penetrację pancerza o grubości 530 mm., co umożliwiłoby osiągnięcie wymaganej siły ognia przy zachowaniu bezpieczeństwa.

Do tej pory strona indyjska polegała na imporcie pocisków podkalibrowych od strony rosyjskiej, przeznaczając na ten cel 70 mln dolarów rocznie. Warto przypomnieć, że we wrześniu 2019 r. w ramach inicjatywy "Make in India" rozpoczęto prace na produkcją armaty czołgowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Intensywne opady śniegu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/kristamonique /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw małopolskiego i śląskiego oraz przed oblodzeniami w części województwa dolnośląskiego.

Jak podaje IMGW, intensywne opady śniegu przewidywane są w województwie małopolskim, w powiatach: wadowickim i suskim oraz w województwie śląskim, w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, bielskim oraz w Bielsku-Białej.

Oblodzenia przewidywane są w województwie dolnośląskim, w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, kłodzkim oraz w Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts