Algieria z kolejnymi czołgami

/ flickr.com

  

Ministerstwo obrony Algierii otrzymało od Rosji kolejną partię czołgów T-90SA. Zdjęcia ze sprzętem wojskowym, który został zauważony w porcie w Oranie, opublikowano na początku stycznia.

Algieria łącznie zamówiła ponad 570 czołgów T-90SA. Poprzednie dostawy były realizowane w ramach kontraktów z 2006, 2011 oraz 2014 r. Nie wiadomo, na ile opiewał najnowszy kontrakt, który realizowany jest przez państwowe rosyjskie przedsiębiorstwo Rosoboroneksport.

T-90S jest eksportową wersją podstawowego czołgu T-90, zaprojektowanego przez rosyjski koncern Urałwagonzawod. Czołg ten posiada pancerz reaktywny Kontakt-5, natomiast jego główne uzbrojenie stanowi armata czołgowa 2A46 kal. 125 mm, która może wykorzystywać amunicję APDS (Armour Piercing Discarding Sabot), HEAT (high-explosive anti-tank), HE-FRAG (high-explosive fragmentation) oraz przeciwpancerne pociski kierowane 9M119 Refleks. Pozostałe uzbrojenie stanowią karabiny 7,62 mm., km PK/PKS i przeciwlotniczy karabin maszynowy. T-90S posiada ponadto skomputeryzowany system kontroli ognia oraz system ostrzegania przed promieniowaniem laserowym. Silnik V-84MS o mocy 840 koni mechanicznych, w który wyposażony jest T-90S, pozwala osiągnąć prędkość 60 km/h na drodze. Z kolei zasięg operacyjny wynosi około 550 km.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wznowiono ruch pociągów w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/MichaelGaida/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Po godz. 13 w niedzielę wznowiono normalny ruch pociągów w Poznaniu. Przez kilka godzin przez awarię sieci trakcyjnej część pociągów jeździła objazdami, wprowadzono też komunikację zastępczą.

Jak poinformował dziś Karol Jakubowski ze spółki PKP PLK, usterkę stwierdzono przed godz. 10 przy wjeździe pociągu z Białogardu na stację Poznań Główny. Czasowo wstrzymano tam ruch pociągów.

Przewozy Regionalne i Koleje Wielkopolskie zdecydowały o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej. Składy dalekobieżne kierowane były przez stację Poznań Franowo.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informowało, że pasażerowie udający się w kierunku Poznania Kiekrz mogli korzystać z komunikacji MPK na podstawie ważnych biletów kolejowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts