Seul wycofuje stare okręty ze służby

/ zdj. ilustracyjne wikipedia.eng. / public domain

  

Marynarka Wojenna Republiki Korei (ROK Navy) wycofała ze służby dwie wielozadaniowe fregaty rakietowe oraz jedną korwetę.

Ze służby wycofano dwie fregaty typu Ulsan, którymi były jednostki Masan (FF-955) i Kyeongbuk (FF-956) oraz korwetę typu Pohang, którą była jednostka Suncheon (PCC-767).

Okręt Masan, który został zbudowany przez Hanjin Heavy Industries wszedł na służbę w roku 1985. Z kolei Kyeongbuk został dostarczony przez przedsiębiorstwo Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering w roku 1986. Na wyposażeniu Marynarki Wojennej Republiki Korei znajdują się jeszcze cztery fregaty rakietowe typu Ulsan.

Z kolei fregata rakietowa Suncheon została wyprodukowana przez Hanjin Heavy Industries a dostarczona do ROK Navy w roku 1989.

Wymienione trzy jednostki mają być wykorzystywane przez południowokoreańską marynarkę wojenną do wsparcia ćwiczeń, najprawdopodobniej jako cele pływające. Fregaty typu Ulsan oraz korwety typu Pohang zostają zastępowane w ROK Navy przez fregat typu Incheon a także Daegu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Intensywne opady śniegu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/kristamonique /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw małopolskiego i śląskiego oraz przed oblodzeniami w części województwa dolnośląskiego.

Jak podaje IMGW, intensywne opady śniegu przewidywane są w województwie małopolskim, w powiatach: wadowickim i suskim oraz w województwie śląskim, w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, bielskim oraz w Bielsku-Białej.

Oblodzenia przewidywane są w województwie dolnośląskim, w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, kłodzkim oraz w Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts