Macierewicz ostro o Braunie: zwalcza Obronę Terytorialną, bo jest groźna dla Rosji. WIDEO

Antoni Macierewicz / MON

  

„Awansowali do roli tańszego mięsa armatniego” – tak o ochotnikach z Wojsk Obrony Terytorialnej powiedział Grzegorz Braun. – To bardzo ważna wypowiedź pana Brauna nie ze względu na bełkot w niej zawarty. Powstanie WOT to jedna z najbardziej groźnych dla Rosji zmian w Polsce. Nie tylko z racji na ich rolę militarną, ale także odbudowę myśli patriotycznej w wojsku. Przerwano w nim utrzymywanie rzeszy ludzi wywodzących się z aparatu politycznego wojska sowieckiego, jako kształtujących myśl codzienną żołnierzy. Złamano antypatriotyczne nastawienie w kadrze WP. Rosjanie chcą tą odbudowę patriotyzmu i siły wojska zniszczyć, a Braun w tym bierze udział. Ta wypowiedź jest świadectwem, że tam z tyłu, za nimi, pracują ludzie, którzy zmierzają do tego, żeby polską myśl narodową skierować na tory wykonawstwa rosyjskiego – powiedział Antoni Macierewicz programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem”. Niezwykle mocna rozmowa do obejrzenia poniżej (FILM).

W programie Macierewicz przypomniał genezę powstania Wojsk Obrony Terytorialnej, którą była reakcja młodzieży na katastrofę smoleńską.

– Młodzież zrozumiała, że coś nieprawdopodobnego się z Polską dzieje, że mamy do czynienia z jakimś państwem fikcyjnym, pozornym. Pokłosiem tego był nie tylko Marsz Niepodległości, ale także ruchy paramilitarne, które stały się punktem odniesienia powołania Wojsk Obrony Terytorialnej

– stwierdził.

Tymczasem Grzegorz Braun, polityk Konfederacji zabiegającej o głosy młodych patriotów, atakuje WOT. „Ci, którzy podpisali kontrakt i wstąpili do Wojsk Obrony Terytorialnej awansowali do roli tańszego mięsa armatniego”, „ochotnicy do Obrony Terytorialnej mogą być rzuceni wszędzie charakterze jakichś orląt lwowskich czy przemyskich nie daj Boże” – to jego wypowiedzi na YouTube.

- Ten sam Braun wypowiada absurdy na temat dramatu smoleńskiego. Tak jak w przypadku Obrony Terytorialnej idzie torem myśli rosyjskiej, tak samo w sprawie smoleńskiej też idzie tym samym torem. To jest działanie nie tylko szkodliwe, ale gruntownie niebezpieczne. Ono jest zgodne z torem działań po roku 1945. Gdy najbardziej patriotyczny, najbardziej bohaterski nurt w polskiej historii, który wyrósł z Narodowych Sił Zbrojnych, próbowano przekształcić w nurt prorosyjski. Dziś ma to zniszczyć cały wielki potencjał polskiej młodzieży, który jest źródłem odrodzenia patriotyzmu w Polsce

– powiedział w „Wywiadzie z chuliganem” Macierewicz.

Jak stwierdził, „Szczęść Boże” Brauna jest jak Matka Boska w klapie Wałęsy.

- W przypadku Wałęsy miało wbić w świadomość społeczną: to jest przywódca katolicki z Matką Boską w klapie. I to jest bardzo podobne w przypadku pana, o którym mowa – powiedział Macierewicz.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. Najmocniejszy dotąd wywiad na temat Konfederacji, podszywania się przez formacje prorosyjskie pod tradycję Narodowej Demokracji i rosyjskiej agenturze wpływu w Europie obejrzeć można poniżej:


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Węgry przyjmują ustawę, von der Leyen to nie w smak. „Środki nadzwyczajne tak, ale nie tym kosztem”

/ European Parliament from EU / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

  

W ostatnich tygodniach kilka krajów UE przyjęło nadzwyczajne środki, aby ograniczyć kryzys związany z epidemią koronawirusa. Ważne jest, by nie były one wprowadzane kosztem podstawowych zasad i wartości określonych w traktatach - oznajmiła szefowa KE Ursula von der Leyen. Choć nie wspomniała w oświadczeniu o żadnym kraju, jednak media zwracają uwagę, że pojawiało się ono dzień po uchwaleniu na Węgrzech specjalnej ustawy o środkach nadzwyczajnych w obliczu pandemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/318866-nie-moze-pani-pomoc-prosze-nie-przeszkadzac-mocne-slowa-orbana-do-szefowej-rady-europy]

Przewodnicząca Komisji Europejskiej napisała w oświadczeniu, że Unia Europejska opiera się na wolności, demokracji, praworządności i poszanowania praw człowieka. "Te wartości są wspólne dla nas wszystkich. Musimy je wspierać i bronić, nawet w tych trudnych czasach" - podkreśliła.

Zauważyła, że w ostatnich tygodniach kilka rządów krajów unijnych wprowadziło nadzwyczajne restrykcje w związku z kryzysem zdrowotnym, wywołanym przez pandemię.

"Wszelkie środki nadzwyczajne muszą być ograniczone do tego, co jest konieczne i ściśle proporcjonalne. Nie mogą trwać w nieskończoność. Ponadto rządy muszą upewnić się, że takie środki podlegają regularnej kontroli"

- oświadczyła.

Zaznaczyła, że "demokracja nie może działać bez wolnych i niezależnych mediów". "Poszanowanie wolności słowa i pewność prawa są niezbędne w tych niepewnych czasach. Teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby dziennikarze mogli wykonywać swoją pracę swobodnie i precyzyjnie, aby przeciwdziałać dezinformacji i zapewnić naszym obywatelom dostęp do kluczowych informacji" - napisała.

Von der Leyen nie wspomniała w oświadczeniu o żadnym kraju, jednak media zwracają uwagę, że pojawiało się ono dzień po uchwaleniu na Węgrzech specjalnej ustawy o środkach nadzwyczajnych w obliczu pandemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319805-wegrzy-walcza-z-koronawirusem-parlament-przyjal-ustawe]

Rzecznik KE Eric Mamer powiedział na konferencji prasowej, że w środę unijni komisarze omówią zakres środków nadzwyczajnych wprowadzonych przez poszczególne kraje.

Tuż po odczytaniu oświadczenia von der Leyen Mamer poruszył kwestię węgierskiej ustawy o ochronie przed koronawirusem, zgodnie z którą rząd będzie mógł w czasie stanu zagrożenia podejmować nadzwyczajne kroki "w celu zagwarantowania życia i zdrowia obywateli". Mamer zapowiedział, że KE przeanalizuje ustawę w oparciu o zasady, o których w swoim oświadczeniu wspomniała szefowa KE.

Dodał, że KE przeanalizuje m.in. "przepisy penalizujące rozpowszechnianie fake newsów". "W tych czasach trudnych pewność prawna i wolność wypowiedzi musza być zagwarantowane" - powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/319814-w-amerykanskiej-prasie-o-chwytach-kremla-obalono-fake-newsy-uderzajace-w-polske]

Ustawa przedłuża stan zagrożenia wprowadzony przez rząd Viktora Orbana 11 marca. Stanowi też, że rząd będzie mógł w czasie stanu zagrożenia „zawieszać stosowanie niektórych ustaw, odstępować od zapisów ustaw i podejmować inne nadzwyczajne kroki w celu zagwarantowania życia i zdrowia obywateli, bezpieczeństwa prawnego i stabilności gospodarki narodowej”.

Ustawa wywołała szereg kontrowersji w Brukseli. Szef komisji wolności obywatelskich (LIBE) Parlamentu Europejskiego, hiszpański europoseł Juan Fernando Lopez Aguilar z grupy Socjalistów i Demokratów (S&D), wyraził obawę z powodu planowanego rozszerzenia środków dotyczących "stanu zagrożenia" na Węgrzech i zmian w węgierskim prawie karnym w związku z epidemią koronawirusa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts