Wystawiono już ponad 6 mln e-recept! Masz już Internetowe Konto Pacjenta?

zdjęcie ilustracyjne / Michal Jarmoluk; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Od środy, od kiedy obowiązują recepty w formie elektronicznej, przez cztery dni, wystawiono ich ok. 6 mln – wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że pierwszego dnia - w środę wystawiono ponad 2 mln e-recept, w czwartek podobnie, w piątek 1,8 mln, zaś w sobotę z racji dnia wolnego - ponad 100 tys.

Ponad 2/3 recept w ostatnich dniach wystawione zostało w systemie elektronicznym, co pokazuje, że obawy, iż e-recepty mogą się nie upowszechnić były płonne. Co warto podkreślić, już na wstępie, w pierwszych dniach osiągnęliśmy poziom, do którego w USA dochodzono 8 lat. Dziękujemy lekarzom za widoczną pozytywną reakcję na nowy elektroniczny system wystawiania recept. Dziękujemy również farmaceutom za profesjonalne wdrożenie systemu po stronie aptek.
- tłumaczy rzecznik resortu zdrowia.

Elektroniczne recepty w polskich aptekach pojawiły się 1 stycznia 2019 r. Od tego momentu można je było zrealizować w każdej aptece w Polsce. Od 8 stycznia obowiązkowe jest wystawianie recept w postaci elektronicznej; papierowe mogą być wydawane w określonych przypadkach.

Pełną funkcjonalność e-recepta daje posiadaczom Internetowego Konta Pacjenta (IKP), które jest dostępne pod adresem https://pacjent.gov.pl. Dzięki IKP zyskuje się dostęp m.in. do historii wszystkich wystawionych e-recept. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Stado krów padło z pragnienia. Gospodarz przyznał, że nie dbał o zwierzęta

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie wszczęła postępowanie ws. wyjaśnienia przyczyny padnięcia 24 krów i cieląt w jednym z gospodarstw w wielkopolskiej Potarzycy – przekazał w sobotę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Zdaniem lekarzy weterynarii zwierzęta padły z pragnienia.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarocinie zawiadomił miejscową prokuraturę o znalezieniu w oborze w gospodarstwie w Potarzycy w gminie Jarocin 24 padłych krów i cieląt.

Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jarocinie o sprawie miał zawiadomić syn właściciela gospodarstwa. Na miejsce zdarzenia udali się lekarze weterynarii z powiatowego inspektoratu w Jarocinie, którzy wstępnie wykluczyli jako przyczynę śmierci choroby zakaźne lub głodzenie zwierząt - powiedział w sobotę Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu Andrzej Żarnecki.

Dodał, że według wstępnych ustaleń zwierzęta nie dostawały wody przez tydzień i padły z pragnienia.

Gospodarz przyznał się, że nie dbał o zwierzęta tak, jak powinien

- powiedział Żarnecki.

Prokurator - jak poinformował Maciej Meler - zlecił policji "niezwłoczne wykonanie niezbędnych czynności”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts