Kidawa-Błońska żali się Tuskowi. Przez Schetynę nie ma jak robić kampanii. „Blokuje jej pieniądze”

Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna blokuje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej pieniądze na kampanię prezydencką. Powiedział jej, że na kampanię nie ma kasy, a partia ma długi - pisze jeden z tygodników. Schetyna zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, bo przestała go słuchać - twierdzi rozmówca wydawnictwa.

"Małgorzata Kidawa-Błońska od 14 grudnia jest oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Jej kampania w praktyce jednak nie ruszyła. Dlaczego? Politycy PO wskazują na szefostwo partii" - pisze dziś "Wprost".

Według rozmówców tygodnika, Grzegorz Schetyna blokuje Kidawie-Błońskiej pieniądze.

"Powiedział jej, że na kampanię nie ma kasy, a partia ma długi. W tej sytuacji Małgorzata jest bezradna, nie może nawet powołać sztabu wyborczego"

- wyjaśnia polityk PO w rozmowie z "Wprost". I dodaje, że Kidawa-Błońska musi w tej sytuacji czekać do końca stycznia, kiedy w partii odbędą się wybory nowego przewodniczącego.

Inny rozmówca "Wprost" mówi, że "Schetyna zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, bo ku jego zaskoczeniu przestała go słuchać". "Przecież z tym brakiem pieniędzy to bzdura, bo za chwilę dostaniemy kolejną dotację z budżetu tytułem zwrotu finansowego po wyborach" - mówił rozmówca tygodnika.

Według informacji "Wprost" o tym, że obecny przewodniczący PO wstrzymuje pieniądze na kampanię, kandydatka na prezydenta miała rozmawiać z Donaldem Tuskiem.

"Żaliła się, że przez Grzegorza nie ma jak robić kampanii"

- mówi polityk PO.

Zdaniem rozmówców "Wprost" Kidawa-Błońska podpadła Schetynie. Kontestowała jego przywództwo w partii. Do tego „przed rozpoczęciem prawyborów miała opowiadać w gronie zaufanych osób, że nie dopuści do swojej kampanii ludzi z otoczenia Grzegorza Schetyny” – czytamy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykanie ostrzegają przed podróżami do tego kraju: "Zachowajcie większą ostrożność"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Departament Stanu USA podniósł dziś alert podróżny dla Amerykanów na podróż do Korei Południowej do poziomu drugiego. Powodem jest szalejąca epidemia koronawirusa.

Alert informuje podróżnych, aby „zachowali większą ostrożność” i postępowali zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom - takim jak unikanie chorych i częste mycie rąk.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że epidemia stanowi poważne zagrożenie dla świata, potencjalnie większe niż terroryzm
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts