Obraz Juliana Fałata "Wyjazd na polowanie" został sprzedany za 850 tys. zł, rzeźba Igora Mitoraja "Asklepios" – za 32 tys. zł, a za nagrodę Nike Mariusza Szczygła uzyskano 11 tys. zł - poinformowali organizatorzy aukcji. Cała kwota z aukcji – 1 mln 160 tys. 400 zł przeznaczona jest na rzecz WOŚP.

Licytowanych było przeszło 120 obiektów: obrazów, rzeźb, fotografii. Dom aukcyjny - tak jak w ubiegłym roku - całkowicie rezygnował z prowizji. Licytację prowadził prezes DESA Unicum Juliusz Windorbski. 

Julian Fałat zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich artystów przełomu XIX i XX w. Jego prace osiągają na aukcjach ceny idące w setki tysięcy złotych. Malarz zasłynął z przedstawiania scen myśliwskich rozgrywających się najczęściej w zimowej scenerii. Wielkoformatowa praca "Wyjazd na polowanie" to dzieło z 1898 roku. 

Drugim "przebojem" aukcji była rzeźba Igora Mitoraja "Asklepios". Artysta studiował malarstwo w ASP w Krakowie u Tadeusza Kantora. Mitoraj w swojej sztuce odwołuje się do tradycji antyku. Jego rzeźby, często monumentalne, spotyka się w reprezentacyjnych punktach wielu miast Europy, USA i Japonii.

Na aukcji licytowane były również prace takich artystów jak: Jan Berdyszak, Rafał Bujnowski, Magdalena Heyda-Usarewicz, Jan Mioduszewski, Dorota Zuber, Zbigniew Matysek.