Drugim liderem jest powieść Raya Bradbury'ego "Słoneczne wino". Na rynku książek elektronicznych najpopularniejszą powieścią było "Pięćdziesiąt twarzy Greya", której autorką jest E.L. James.

Z danych, które za wydawcami podał w piątek dziennik "Wiedomosti", wynika, że w latach 2010-2019 kupiono w Rosji po 1,8 mln egzemplarzy "Roku 1984" i "Słonecznego wina". E-book "Pięćdziesięciu twarzy Greya" sprzedano w około 90 tys. egzemplarzy. 

Jeśli brać pod uwagę nie tytuły, a autorów, to najpopularniejszą pisarką była w ostatniej dekadzie Daria Doncowa. Eksmo wydało ponad 200 rozmaitych jej książek (kryminałów, książek kucharskich i dla dzieci), a liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 25 mln. 

Na rynku e-booków nachętniej kupowano książki Borisa Akunina, autora powieści kryminalnych i serii "Historia państwa rosyjskiego". W 2019 roku wartość rynku e-booków w Rosji przekroczyła 6,5 mld rubli (ok. 106,5 mln USD).

"Rok 1984", wizja reżimu totalitarnego, z aluzjami do systemu komunistycznego, w ZSRS ukazał się dopiero pod koniec lat 80. XX wieku; wcześniej wydany był tylko na emigracji.