Ropa jest stabilna

  

Ceny ropy naftowej zareagowały lekkimi wzrostami na skutek zwiększenia napięcia na Bliskim Wschodzie. Najwyraźniej jednak w odbiorze rynku jak dla tej części świata nie jest ono ponadstandardowe. Nawet tej skali incydenty, jak z końca minionego tygodnia, nie są zaskoczeniem dla rynku, który bierze je pod uwagę w wycenie wartości baryłki.

Ponadto już pojawiają się nowe kierunki dostaw, więc wydarzenia w Iranie nie wpłynęły dramatycznie na rynek ropy naftowej. Dopiero bardziej przewlekły, być może jakiś bezpośredni konflikt międzypaństwowy mógłby wpłynąć na długofalowy wzrost cen ropy, a tym samym po kilku tygodniach na wzrost cen paliw na polskich stacjach. Tymczasem na to się nie zanosi, choć wiele zależy od postawy samych Irańczyków, których czekają niebawem wybory. Jeżeli zwyciężą w nich twardogłowi radykałowie religijni, a jest taka możliwość, to sytuacja w regionie może ulec pogorszeniu. Lecz na razie to tylko spekulacje. Rynek nie przeżył szoku, jest stabilny, bo z założenia liczy się z tym, że na Bliskim Wschodzie raz na jakiś czas dochodzi do wzrostu napięcia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts