Niemal 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze, które w tym roku mają zostać przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasło tegorocznego finału to "Wiatr w żagle".

Gramy, robimy swoje, staramy się nikomu nie przeszkadzać. Celebrujmy to, cieszmy się tym

- mówił szef WOŚP Jerzy Owsiak w piątek podczas konferencji zapowiadającej 28. finał.

Jak co roku, równoległe do ulicznych zbiórek, politycy, dziennikarze i wszelkiej maści celebryci rozpoczęli aukcje charytatywne. Informowaliśmy już o podarku posła Koalicji Obywatelskiej Franciszku Sterczewskim, który na licytację wystawił… swoje znoszone adidasy. 

Dziś na aukcji pojawił się kolejny przedmiot. „Czołg Tek-2R Lotnej Brygady Opozycji” - jak określili go działacze z Komitetu Obrony Demokracji, zostanie zlicytowany na rzecz 28. Finału WOŚP. Aktualna cena wynosi 520 złotych.

Przypomnijmy, że do skandalicznego „happeningu” z udziałem „Tek 2-R” doszło w ubiegłym roku. Wówczas jeden z działaczy KOD, przebrany za „tekturowy czołg”, celował do żołnierzy Wojska Polskiego podczas zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Kodziarze atakują nawet żołnierzy pełniących służbę przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Te dwa zdjęcia są po prostu smutne

- pisał wówczas wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Ponadto, na aukcjach znaleźć można tydzień na Zanzibarze u Katarzyny Werner, wywiad w Onet Rano z Jarosławem Kuźniarem czy wizytę w Pradze u boku Agnieszki Holland. Ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.