Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zlatan strzela, Milan wygrywa, Piątek na ławce

Zlatan Ibrahimovic zdobył pierwszego gola po powrocie do Milanu, czym pomógł odnieść tej drużynie zwycięstwo 2:0 w wyjazdowym spotkaniu włoskiej Serie A z Cagliari. Rezerwowymi byli dwaj polscy piłkarze - obrońca gospodarzy Sebastian Walukiewicz i napastnik Rossonerich Krzysztof Piątek. Ten drugi lada dzień ma opuścić San Siro.

Zlatan Ibrahimovic znowu strzela dla Milanu
acmilan.com

38-letni Szwed wrócił do Europy po dwóch latach występów w Los Angeles Galaxy. Przed tygodniem w debiucie wszedł na boisko w drugiej połowie, a w sobotę znalazł się już w podstawowym składzie. Jego partnerem w ataku był Portugalczyk Rafael Leao, a polski napastnik zespołu z Mediolanu został tym razem w rezerwie.

Do przerwy było 0:0, ale już 32 sekundy po wznowieniu gry 20-letni Leao zdobył gola dla gości. To najszybciej strzelona bramka w drugiej połowie przez zawodników Milanu od maja 2012, kiedy Interowi gola strzelił... Ibrahimovic.

AC Milan wygrał, a Zlatan strzelił pierwszego gola po powrocie do Włoch

Szwedzki snajper wykonał swoje zadanie w 64. minucie. Były zawodnik m.in. Ajax Amsterdam, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Barcelony, Manchesteru United czy Paris St. Germain po podaniu Francuza Theo Hernandeza płaskim uderzeniem zaskoczył bramkarza Cagliari. Na gola w Serie A czekał siedem lat i 250 dni.

Leao-Ibra: nowy duet strzelców już trafia

- napisała "La Gazzetta dello Sport".

Ibrahimovic strzelając gola w wieku 38 lat i 100 dni został piątym najstarszym piłkarzem Milanu, który tego dokonał. Milan wygrał po trzech meczach bez zwycięstwa i ma obecnie 25 punktów, co daje mu ósmą lokatę. Cagliari, które doznało czwartej kolejnej porażki, z 29 plasuje się na szóstej pozycji.

Źródło: PAP, niezalezna.pl