Dawid Kubacki wywalczył podium w Predazzo! Dobry konkurs dla naszych skoczków

Dawid Kubacki po fantastycznym skoku w drugiej serii awansował z ósmego na trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w Predazzo na skoczni normalnej (HS 104). Dobrze zaprezentowali się Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce i Piotr Żyła - 7. Wygrał Karl Geiger przed Stefanem Kraftem.

Dawid Kubacki
facebook.com/dawid.kubacki.official

Po pierwszej serii w Predazzo prowadził Karl Geiger, przed Stefanem Kraftem i Kamilem Stochem. W pierwszej dziesiątce byli również: Piotr Żyła - piąty i Dawid Kubacki - ósmy. Triumfator ostatniego Turnieju Czterech Skoczni mógł odczuwać lekkie rozczarowanie, bo trafił na bardzo trudne warunki. Jeszcze gorzej czuć się musiał lider Pucharu Świata. Ryoyu Kobayashi kompletnie nie poradził sobie w pierwszym skoku i na półmetku zawodów zajmował 27. miejsce.

Japończyk w drugiej serii również nie zaimponował - po skoku na odległość 99 m wyprzedził tylko Macieja Kota. Do grona rozczarowanych zaliczyć należy również Mariusa Lindvika. Norweg, który do końca walczył o wygraną w TCS, został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Pięknie skoczył Dawid Kubacki w drugiej serii - 104 m. Mistrz świata potwierdził znakomitą formę i wyszedł na prowadzenie, a do końca pozostała najlepsza siódemka skoczków w Predazzo. Rok Justin i Domen Prevc nie byli w stanie wyprzedzić Polaka.

Dawid Kubacki awansował na podium konkursu po fantastycznym drugim skoku

Daleko poleciał również Piotr Żyła - jednak do zielonej linii trochę brakowało. Był trzeci z odległością 103,5 m. Skakał Constantin Schmid - 102 m i Niemiec również nie wyprzedził Dawida! Przyszła pora na Kamila Stocha. Stylowo bez zarzutu, ale zabrakło odległości - 100,5. Wciąż prowadził Kubacki, Kamil był drugi. Obu Polaków wyprzedził Stefan Kraft po skoku na 103 m, ale wygraną przypieczętował w dobrym stylu Karl Geiger - 103,5 m.

Trzech Polaków w czołówce. To był dobry konkurs dla biało-czerwonych

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dawid Kubacki #Kamil Stoch #skoki narciarskie #Predazzo #Piotr Żyła #Ryoyu Kobayashi

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo