O godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy".

Tymczasem o godzinie 14.00 rozpoczęła się organizowana przez KPN Niezłomni Adama Słomki kontrmanifestacja "pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL". Początkowo na placu Krasińskich zebrało się kilkadziesiąt osób, jednak kontrmanifestantów stale przybywa.

Obecni na kontr-proteście mają ze soba transparenty "Kasta won", "Precz z mafią prokuratorsko-sędziowską", "Bezkarność togowych przestępców hańbą Rzeczypospolitej".

Ze kontrmanifestantami spotkał się były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, znany z protestów przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości, Waldemar Żurek.

Organizatorzy wydarzenia wyrazili chęć odbudowy miasteczka protestu pod Sądem Najwyższym. Udział w proteście zapowiedzieli: KPN Niezłomni, Kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010.

- Chcemy pokazać, że cały ten pomysł z kreowaniem się na ofiary przez kastę sędziowską, to jest obłuda. Dlatego, że to my jesteśmy ofiarami - mówię o weteranach walki o niepodległość. To oni nas skazywali, to oni nas mordowali, zabierali nam samochody, pozbawiali nas pracy i żaden, ani jeden sędzia, ani jeden prokurator, zbrodniarz komunistyczny nie poniósł odpowiedzialności

- mówił wczoraj w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Słomka, jeden z organizatorów kontrmanifestacji.