Aborcjoniści próbowali zamknąć jej usta. Teraz bohaterka filmu „Nieplanowane” przyjedzie do Polski

Abby Johnson z wizytą w Polsce / Materiały dystrybutora "Nieplanowane" - Rafael Film

  

Miliony ludzi na świecie poznały Abby Johnson dzięki książce „Nieplanowane” oraz równie poruszającemu filmowi pod tym samym tytułem. W przyszłym miesiącu odważna działaczka pro-life opowie o swojej historii na spotka- niach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie. Będzie też promować swoją nową książkę.

Jej historia porusza serce. Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 tys. aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy w gabinecie podczas zabiegu dokonywania aborcji ujrzała na monitorze USG maleńkie bezbronne dziecko. Od tego czasu Abby stała się aktywną i bardzo odważną działaczką pro-life.

W książce „Nieplanowane” – której wydanie chciały zablokować organizacje proaborcyjne – odsłoniła kulisy działania przemysłu aborcyjnego. Ogromne problemy podczas produkcji i dystrybucji miał też film zrobiony na podstawie książki. Lewackie środowiska w Polsce, na wzór podobnych im organizacji zza oceanu, określały go mianem „eksportu amerykańskiej propagandy antyaborcyjnej”. Próbowały blokować obraz, zarzucając mu kłamstwo i fakt, że „ma na celu doprowadzenie do całkowitego zakazu aborcji”. Można się było tego spodziewać. Dawni pracodawcy Abby chcą, by zamilkła.

Gratulacje, zadarłaś z jednym z największych koncernów na świecie!

– usłyszała Johnson od swojej byłej szefowej po tym, jak z wybitnej pracownicy aborcyjnego kombinatu śmierci stała się gorliwą obrończynią najsłabszych spośród słabych.

Tymczasem film „Nieplanowane” odniósł sukces kasowy i spotkał się z dużym uznaniem publiczności.Obraz nie tylko zwrócił uwagę na prawdę o przemyśle aborcyjnym, ale był niezwykle terapeutyczny dla rodziców po utracie dziecka.

W lutym nakładem Wydawnictwa Esprit ukaże się nowa książka Abby Johnson, pt. „Ściany będą wołać”. Znajdą się w niej poruszające świadectwa tych, którzy przez lata brali udział w aborcyjnym procederze, nawrócili się i dzisiaj działają w ruchach pro-life. Teraz – tak, jak przed laty zrobiła to Abby – również i oni zabrali głos. 

Premiera publikacji zbiega się z wizytą autorki w Polsce. 11 lutego Abby Johnson odwiedzi Bydgoszcz, następnego dnia Kraków, później Piłę i Rumię, a jej podróż do naszego kraju (który postrzega jako ważny nie tylko w walce o obronę życia, ale także o nawrócenie świata) zakończy spotkanie w Warszawie 15 lutego. Szczegółowy kalendarz spotkań znaleźć można na stronie internetowej Abbywpolsce.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PO bała się wstydliwej powtórki z wpadek Kidawy-Błońskiej? Sobotnia debata zamknięta dla mediów

Kandydaci do objęcia schedy po Grzegorzu Schetynie / Zdjęcia: Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

  

Pięciu, a nie sześciu kandydatów na przewodniczącego PO, zmierzyło się dziś w Krakowie w bezpośredniej debacie. Była ona jednak... zamknięta dla mediów, a przysłuchiwali się jej tylko małopolscy działacze Platformy.

Po piątkowej rezygnacji Bartosza Arłukowicza o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej ubiega się tylko pięcioro kandydatów. To szef klubu Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczący PO Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski.

[polecam:https://niezalezna.pl/300917-co-za-debata-kidawa-blonska-przekreca-slowa-a-jaskowiak-chce-dobrych-stosunkow-z-rosja]

Cała piątka kandydatów tylko raz spotkała się na wspólnej debacie - w sobotę odbyła się ona w Krakowie. Debata była jednak zamknięta dla mediów. Może to i dobrze, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę błędów i lapsusów, które padły podczas niedawnej debaty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Jackiem Jaśkowiakiem. Tutaj kandydatów było aż pięcioro, co zwiększało szanse na wstydliwy ciąg dalszy...

Szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski powiedział jednak, że debata jest zamknięta, ponieważ to po prostu wspólne spotkanie wszystkich kandydatów z członkami małopolskiej PO. Na żywo mogli ją więc oglądać tylko ci, którzy byli obecni w Hotelu Europejskim w Krakowie.

W ciągu ostatnich dni cała piątka kandydatów objeżdża Polskę i spotyka się lokalnymi działaczami Platformy.

Tak naprawdę debata na temat Platformy i koniecznych zmian toczy się w całej Polsce, ta debata w Krakowie, to jedynie okazja do bezpośredniej konfrontacji pięciu kandydatów

 - wyjaśniał przed spotkaniem rzecznik PO Jan Grabiec.

Zobaczymy konfrontację różnych pomysłów, dla mnie nie ulega wątpliwości, że z całą pewnością trzeba wykorzystać najlepsze pomysły przedstawione przez kandydatów, niezależnie od tego, kto je zgłasza, a dzień po wyborze przewodniczącego, zacząć je wcielać w życie jako jedna drużyna

- dodawał.

Pierwsza tura wyborów przewodniczącego PO ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii w swoich kołach.

[polecam:https://niezalezna.pl/306486-arlukowicz-rezygnuje-ze-startu-na-szefa-po]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts