Jej historia porusza serce. Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 tys. aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy w gabinecie podczas zabiegu dokonywania aborcji ujrzała na monitorze USG maleńkie bezbronne dziecko. Od tego czasu Abby stała się aktywną i bardzo odważną działaczką pro-life.

W książce „Nieplanowane” – której wydanie chciały zablokować organizacje proaborcyjne – odsłoniła kulisy działania przemysłu aborcyjnego. Ogromne problemy podczas produkcji i dystrybucji miał też film zrobiony na podstawie książki. Lewackie środowiska w Polsce, na wzór podobnych im organizacji zza oceanu, określały go mianem „eksportu amerykańskiej propagandy antyaborcyjnej”. Próbowały blokować obraz, zarzucając mu kłamstwo i fakt, że „ma na celu doprowadzenie do całkowitego zakazu aborcji”. Można się było tego spodziewać. Dawni pracodawcy Abby chcą, by zamilkła.

Gratulacje, zadarłaś z jednym z największych koncernów na świecie!

– usłyszała Johnson od swojej byłej szefowej po tym, jak z wybitnej pracownicy aborcyjnego kombinatu śmierci stała się gorliwą obrończynią najsłabszych spośród słabych.

Tymczasem film „Nieplanowane” odniósł sukces kasowy i spotkał się z dużym uznaniem publiczności.Obraz nie tylko zwrócił uwagę na prawdę o przemyśle aborcyjnym, ale był niezwykle terapeutyczny dla rodziców po utracie dziecka.

W lutym nakładem Wydawnictwa Esprit ukaże się nowa książka Abby Johnson, pt. „Ściany będą wołać”. Znajdą się w niej poruszające świadectwa tych, którzy przez lata brali udział w aborcyjnym procederze, nawrócili się i dzisiaj działają w ruchach pro-life. Teraz – tak, jak przed laty zrobiła to Abby – również i oni zabrali głos. 

Premiera publikacji zbiega się z wizytą autorki w Polsce. 11 lutego Abby Johnson odwiedzi Bydgoszcz, następnego dnia Kraków, później Piłę i Rumię, a jej podróż do naszego kraju (który postrzega jako ważny nie tylko w walce o obronę życia, ale także o nawrócenie świata) zakończy spotkanie w Warszawie 15 lutego. Szczegółowy kalendarz spotkań znaleźć można na stronie internetowej Abbywpolsce.pl.